Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie najlepsi w dwuboju obronnym w Olsztynie (2017-09-14)

W dniu 2 września 2017 roku Zarząd Wojewódzki LOK w Olsztynie zorganizował na strzelnicy leśnej w Obuchowie Zawody Wojewódzkie w Dwuboju Obronnym. Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych ze względu na padający deszcz.

Zadaniem zawodników było pokonanie trasy o długości 1500 metrów w terenie. Podczas tego biegu zawodnicy mieli za zadanie przerzucić granat na odległość 35 metrów w przypadku chłopców, a 20 metrów w przypadku dziewcząt. Drugim zadaniem było zestrzelenie z broni palnej pięciu krążków o średnicy 11cm oddalonych o 50 m. W przypadku nie wykonania zawodnik musiał przebiec rundę karną (100 metrów chłopcy a 75 dziewczęta).

W wyniku zakończonej rywalizacji zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt ze Szkolnego Koła LOK przy Zespole Szkół w Lubawie  zwyciężyły, a ponadto następna drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce.

Indywidualnie w kategorii dziewcząt  zwyciężyła Natalia Graman, drugie miejsce zajęła Magdalena Jarząbek a trzecie Alicja Piotrowska. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny był Szymon Zawadzki.

Na zdjęciu od lewej: dziewczęta Natalia Wiśniewska(IIN), Alicja Piotrowska(IVH), Natalia Graman(IVH), Magdalena Jarząbek(IIH), Paulina Płecha(IIN), Justyna Szulwic(IIH).

Na zdjęciu od lewej: chłopcy Mateusz Sochacki(IID), Szymon Zawadzki(IIID), Mateusz Śliwiński(IIH).

Artykuł: Bartosz Gsell IIIA