Święto szkoły w Złotowie (2017-12-01) przejdź do galerii

29 listopada Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie obchodzi swoje święto. Dzień 29  listopada to symboliczny dzień dla  szkoły na terenie Gminy Lubawa. 29 listopada 1996 roku nastąpiło uroczyste oddanie nowej szkoły do użytku. Od 29 listopada 2012 roku szkoła nosi im. Orła Białego.

W minioną środę  nauczyciele, uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz przyjaciele szkoły spotkali się, aby  świętować historyczny dla szkoły moment.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i Wystąpieniem Dyrektora szkoły p.Justyny Kwiatkowskiej na temat historii, jej osiągnięć  przedmiotowych oraz sportowych.

Nauczyciele pracujący w tej szkole, wprowadzając dziecko w świat wiedzy, zwracają szczególną uwagę na tradycję systematycznego czytania książek. Dlatego w części artystycznej uczniowie przygotowali inscenizację jednej z bajek i na koniec członkowie biblioteki szkolnej, zostali pasowani na czytelnika. Na zakończenie  dyrektor  szkoły podziękowała paniom Aleksandrze Balewskiej i Monice  Sieńskiej za przygotowanie tegorocznego  święta  szkoły .(mz)


lista postów
przejdź do galerii