Motor Lubawa - Orlęta Reszel 1:2 (1:1) (2018-04-07) przejdź do galerii

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie piłkarze IV ligi rozegrali 19 kolejkę. Motor Lubawa w rundzie wiosennej rozegrał już dwa spotkania - zremisował z Concordią i przegrał 0:2 w Braniewie. Drużyna z Reszla w dniu dzisiejszym dopiero zainaugurowała rozgrywki.

Faworyt w tym spotkaniu był jeden. Gospodarze liczyli na pewne zwycięstwo i komplet punktów z drużyną z dołu tabeli.

Początek spotkania należał jednak do gości, którzy już w 6 minucie zdobyli bramkę za sprawą  Sebastiana Krzywickiego po dośrodkowaniu Pawła Romańczuka z rzutu rożnego. Gospodarze po stracie bramki przystąpili do ataku na bramkę gości. W 23 minucie Szymon Modrzewski zdobywa wyrównującą bramkę, po której piłkarze Motoru lepiej się prezentowali na boisku, ale brakowało celnych strzałów i wykończenia.

W końcówce pierwszej połowy lepiej jednak prezentowali się goście stwarzając kilka sytuacji pod bramką Motoru Lubawa. Pierwsza połowa spotkania kończy się  wynikiem 1:1.

W drugiej połowie spotkania, pomimo wprowadzonych zmian przez trenera gospodarzy, styl gry Motoru nie zmienił się. W 53 minucie goście wychodzą na prowadzenie po bramce Romańczuka. Po słabej grze Motor ulega przedostatniej drużynie w tabeli 1:2. (mz)