Motor Lubawa - Znicz Biała Piska (0:0) 1:0 (2018-04-21) przejdź do galerii

Piłkarze Motoru Lubawa na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrali 21 kolejkę  IV ligi. Przeciwnikiem naszej drużyny był lider tabeli zespół Znicz Biała Piska.

Znicz Biała Piska odniósł w IV lidze 17 zwycięstw, w trzech meczach zremisował i żadnego meczu nie przegrał. W ostatnim spotkaniu na własnym boisku zremisował z Unią Susz 0:0.

Drużyna Motoru w rundzie wiosennej jeden mecz zremisowała, pozostałe pojedynki zakończyły się porażką odmłodzonej drużyny  z Lubawy. Nikt nie liczył na cud, ale na dobrą grę zawodników Motoru.

Od początku spotkania jak na lidera tabeli przystało, na boisku dominowali zawodnicy z Białej Piskiej. Gościli pod bramką gospodarzy od pierwszych minut do końca pierwszej połowy, ale bramkarz Motoru Piotr Sikora bronił doskonale. Goście mimo przewagi na boisku nie potrafili zdobyć bramki.

Drużyna Motoru w pierwszej połowie ograniczyła się do obrony własnej bramki i nie wypracowała żadnej składnej akcji.

Na początku drugiej połowy Miłosz Olejniczak mógł zdobyć bramkę dla Motoru, jednak piłka minimalnie ominęła bramkę. W tej części spotkania gospodarze próbowali tworzyć akcje, jednak kończyło się wszystko w środku pola.
Trener gospodarzy - Krzysztof Malinowski, w drugiej połowie spotkania dokonuje zmiany, weszli na boisko Adrian Zasuwa, następnie Demishev, Jarosław Szulc i Daniel Malinowski.

Goście stwarzali groźne akcje pod bramką gospodarzy, ale dobra dyspozycja bramkarza i trochę szczęścia zdecydowało, że bramka nie padła.

W 80 minucie spotkania goście nie wykorzystali karnego, który po strzale Pawła Adamca obronił  Piotr Sikora. Kilka  minut później ponownie sędzia Mariusz Domżalski dyktuje rzut karny dla  gości i tym razem Paweł Kossyk trafia w poprzeczkę.
W 90 minucie Tomek Śnieżawski po dośrodkowaniu i zagraniu Adriana Zasuwy zdobywa gola  dla Motoru na wagę trzech punktów.
Motor Lubawa pokonał lidera IV ligi 1:0. Lider doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Bohaterem spotkania był bramkarz Motoru Piotr Sikora.

Motor Lubawa: Sikora, Józefowicz, Wodzicki, Burchart, Modrzewski, Olejniczak, Damian Gerka, Margalski, T. Śnieżawski, Roman Śnieżawski, Szymański
Rezerwowi: Kasprzycki, Zasuwa, Malinowski, Szulc, Sendlewski, Łątkowski, Demishev

Znicz Biała Piska: Rudneu, Adamiec, Michal Kossyk, Dzienis, Zabrocki, Denert, Romachow, Furman, Jaremkiewicz, Gondek, Radzikowski
Rezerwowi: Masłowski, Lipowski, Dymiński, Kossyk Pawel, Bogdaniuk, Ruszczyk, Niecikowski.