KOLEJNE MEDALE NA TRUDNYM TERENIE W SZCZECINIE! „POLISH FIGHTER KIDS 3” (2018-05-14) przejdź do galerii

NIEPOKONANY LIDER WRAZ Z TEAMEM ZDOBYWAJĄ KOLEJNE MEDALE
NA TRUDNYM TERENIE W SZCZECINIE! „POLISH FIGHTER KIDS 3”
W dniach od 11 do 12 maja lubawscy Championi przebywali w Szczecinie na turnieju Pucharu Polski dla dzieci i kadetów. W zawodach udział wzięło 38 klubów w tym 347 zgłoszonych zawodniczek i zawodników.

Reprezentacja lubawskiego teamu wystąpiła w osiemnastoosobowym składzie. Zdobyliśmy 8 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy! Szczeciński turniej był doskonałym sprawdzianem dla kadetów natomiast dla dzieci pierwszym wyzwaniem w rywalizacji ogólnopolskiej.

NIESAMOWITY „LIDER” JAKUB LELIWA WYGRYWA KOLEJNY TURNIEJ!
W losowaniach Kubie niezbyt sprzyja szczęście ponieważ zazwyczaj każde zawody rozpoczyna przed walkami i tak było też tym razem, mimo to wygrywa zdecydowanie 5 walk włącznie z finałem! Kuba Leliwa w sposób fenomenalny wykreował sobie swój styl walki polegający na tzw. czytaniu przeciwnika i biorąc pod uwagę jego niesamowite wyczucie czasu rewelacyjnie taktyka się sprawdza, oczywiście gdyby niesystematyczny trening i jego poświęcenie z pewnością tak perfekcyjnie nie opanowałby tego co tak doskonale w tej chwili robi.

Kuba jest jedynym zawodnikiem w teamie, którego hamuję od treningów i każę mu nieco odpocząć ponieważ niema dnia w tygodniu w którym byłby na sali treningowej nieobecny!

Szczęście również nie sprzyjało Łukaszowi Wojtowiczowi, który po losowaniu wpada od razu na utytułowanego rywala i przyszłego zwycięzcę turnieju. Starcie było bardzo zacięte i mogło się podobać, mimo to Łukasz ulega i odpada z dalszej rywalizacji. W finale z rywalem Łukasza spotyka się Adrian Bendyk, który zdecydowanie i efektownie wygrywa 3 walki niestety w walce o złoto „Adi” już nieco ustępuje pod względem szybkości i wydolności przyszłemu zwycięzcy i na najwyższe podium wskakuje zawodnik z Torunia Igor Wełnowski! Łukasz Wojtowicz i Adrian Bendyk wzbogacili się o kolejne doświadczenie, które z pewnością przyda się podczas Pucharu Świata, gdzie już w dniach od 17 do 20 maja wraz z kadrą narodową wyjeżdżają do Budapesztu! W tej samej kategorii wagowej startował również Jan Sawicki i mimo niezdobytego medalu jego występ należy uznać za bardzo udany!

Wygrał dwie walki z dobrymi przeciwnikami natomiast przegrywa dopiero o wejście do półfinału także z Igorem Wełnowskim. Rewelacyjny start zaliczyła Anna Borowska, która po zaciętych bojach zdobywa srebrny medal! Julia Kamińska, która startowała w dwóch formułach zaimponowała niesamowitą dojrzałością wygrywając w walkach na tzw. pałki i zdobywa złoto natomiast w wersji light-contact wygrywa brąz! Natalia Mieczkowska bardzo wojownicza niczym „Pitbull” dochodzi aż do finału i tam minimalnie umiejętnościami ulega zawodniczce bardziej doświadczonej z Poznania, mimo to Natalia wynik ze srebrnym medalem może śmiało uznać za kolejny sukces! Sukcesem podobnym może pochwalić się także Michał Borowski, który wygrywa walki w bardzo imponujący sposób! Szybkie serie kończące wysokimi kopnięciami robiły wrażenie na rywalach! Michał na skutek lekkiego stłuczenia nie mógł kontynuować do końca finału stąd zawody kończy ze srebrnym medalem!

Sporo walk zwycięskich odniosła Lena Kopistecka w formule kalaki na pałki. Lena zatrzymana została jedynie w finale przez koleżankę klubową Julkę Kamińską. W wersji light-contact świetnie zadebiutowała Wiktoria Chechłowska wygrywając dwie bardzo ciężkie i zacięte walki, a przegrywa dopiero w ćwierćfinale!
AKADEMICY DEBIUTUJĄ BEZ RESPEKTU!

Super występem zadebiutowała dwójka akademików w walkach kalaki na pałki! Paweł Bączek i Hubert Kuczyński wygrywając po dwie walki dochodzą aż do ćwierćfinałów, a tam minimalnie ulegają przyszłym medalistom! Akademicy zaprezentowali się bardzo technicznie z pomysłem na wygraną i jedynie zabrakło postawić kropkę nad „i”, aby zawody uwieńczyć choć brązowymi medalami, ale miejmy nadzieję, że to co się odwlecze nie uciecze .

.. Biorąc pod uwagę dość szeroką kadrę lubawskiego teamu nie sposób, aby o każdym móc się rozpisać stąd podsumowując całokształt uważam, że wszyscy Ci bardziej doświadczeni, czy też Ci którzy po raz pierwszy zadebiutowali zdali egzamin bardzo pozytywnie, mimo że pojawiały się łzy, presja, ale i też była radość i sportowa przygoda stąd zawody należy uznać pod każdym względem za bardzo wartościowe!

Dziękuję bez wyjątku wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz szczególne podziękowania kieruję po raz kolejny za super wykonaną robotę organizacyjną w trakcie turnieju trenerce Oliwii Lóźniewskiej! Poniżej wyniki:
Formuła: Kalaki [walki przerywane na pałki]:
I m. - Julia Kamińska kadetka młodsza
II m. - Lena Kopistecka kadetka młodsza
Poza podium uplasowali się: Natalia Mieczkowska, Michał Borowski, Nikodem Augustin, Wiktoria Chechłowska, Andżelika Borowska i Jagoda Zelmańska [kadeci młodsi], Paweł Bączek, Hubert Kuczyński, Błażej Dmochewicz, Agata Bukowska i Marta Dąbrowska [dzieci]
Formuła: Light-contact [walka ciągła-bez kopnięć na udo]
II m. - Michał Borowski kat wag -37 kg kadet młodszy
II m. - Natalia Mieczkowska kat wag -37 kg kadetka młodsza
III m. - Julia Kamińska kat wag +47 kg kadetka młodsza
Poza podium uplasowali się: Lena Kopistecka, Nikodem Augustin, Wiktoria Chechłowska, Andżelika Borowska [kadeci młodsi]
Formuła: Kick-light [walka ciągła-z dodatkowymi kopnięciami na udo]
I m. - Jakub Leliwa kat wag -57 kg kadet starszy
II m. - Anna Borowska kat wag -50 kg kadetka starsza
II m. - Adrian Bendyk kat wag -63 kg kadet starszy
Poza podium uplasowali się: Łukasz Wojtowicz i Jan Sawicki [kadeci starsi]

materiał CSW Champion Lubawa

lista postów
przejdź do galerii