KOCHAM RĘCZNĄ na Orliku. Wojewódzki turniej w Lubawie (2018-06-11) przejdź do galerii

Na Orliku  przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie  8 czerwca br. odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej. Celem  projektu jest popularyzacja  wśród od  dzieci  piłki ręcznej.  Piłka ręczna w naszym kraju jest popularna i mamy  wiele osiągnięć w tej dziedzinie - srebrny medal Mistrzostw Świata w 2007 roku, dwa lata później – brąz. W 2015 roku – trzecie miejsce na Mistrzostwach  Świata w Katarze.

Założeniem  organizatorów projektu KOCHAM RĘCZNĄ na Orliku, jest  wykrzesać iskrę sportowej rywalizacji wśród dzieci , a w przyszłości - być może – kolejnych mistrzów piłki ręcznej. Do tego projektu zakwalifikowało się 160 orlików w Polsce w każdym województwie tylko 10 orlików.

Jest to kontynuacja programu KOCHAM RĘCZNĄ na Orliku, która składa się z trzech etapów. Pierwszy eliminacyjny czyli lokalny 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców po 8 zawodników w drużynie.

Następne etapy to wojewódzki i ogólnopolski. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali medale a trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii dodatkowo puchary. Sponsorem programu KOCHAM RĘCZNĄ na ORLIKU są Fundacja Orły Sportu, PGNiG, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Klasyfikacja Dziewczęta: 
1. BARTOSZYCE SP7
2. LUBAWA
3. NIDZICA
4. JAWTY WIELKIE 

Chłopcy: 
1. BARTOSZYCE MKS
2. DZIAŁDOWO
3. IŁAWA
4. LUBAWA
5. BARTOSZYCE SP1
6. SUSZ
7. NIDZICA

(mz)

 

lista postów
przejdź do galerii