Książka - mój przyjaciel - czytam, bo lubię (2018-06-12) przejdź do galerii

Rok 2018 to niezwykle ważny czas dla naszej ojczyzny – w tym właśnie roku przypada bowiem 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego też względu  już od maja 2017 roku w naszej szkole powstał projekt pt. ”Książka – mój przyjaciel – czytam, bo lubię”.

Projekt był realizowany w grupie przedszkolnej przez jej wychowawcę panią Annę Jędrzejewską, która do współpracy zaprosiła panie: Joannę Sendlewską i Ewę Kasprzycką. Głównymi celami projektu były: szerzenie patriotyzmu i zamiłowania do mowy ojczystej, propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, stworzenie książki, otwarcie klasowej biblioteczki. Jego realizacja rozpoczęła się w maju 2017 roku,  a zakończyła w czerwcu 2018.

Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły pan Dariusz Liberacki oraz zaproszeni goście pani Agnieszka Rozwadowska i pani Genowefa Lewandowska. Po przecięciu wstęgi goście oraz koordynatorki projektu przystąpili do odczytania dalszych losów Kopciuszka pt. „Królewskie życie Kopciuszka” - baśni, której autorami i twórcami ilustracji były przedszkolaki, a pomoc techniczną w jej wydaniu zapewniła opiekunkom projektu pani Iwona Fidora.

Czytając książki stajemy się mądrzejsi i bardziej wrażliwi na świat. mamy nadzieję, że ta roczna przygoda z książką, w której uczestniczyły nasze przedszkolaki,  nie zakończy się nigdy. Książkowe krainy, które odwiedzą, ukształtują ich wyobraźnię, życiową mądrość i poczucie piękna. Życzymy naszym uczniom i sobie, aby książki na zawsze stały się ich nieodłącznymi przyjaciółmi, którzy z pewnością nigdy nie zawiodą.

Materiał SP w Prątnicy

lista postów
przejdź do galerii