I Deblowy Turniej o Puchar LTT Laver (2018-07-28) przejdź do galerii

Pierwotnie I Deblowy Turniej o Puchar LTT Laver miał odbyć się 23 czerwca i  taka data właśnie  widniała na nagrodach za najlepsze miejsca ponieważ wszystko już było zapięte na ostatni guzik.

Niestety pogoda zmusiła do przesunięcia turnieju aż o miesiąc. Dlaczego tak długo? Był to jedyny wolny termin, z którym nasz turniej nie kolidował z innymi.  Pogoda zrobiła jednak kolejnego psikusa i tym razem Iława musiała przełożyć swój maraton tenisowy, niestety na ten sam termin co u nas  czyli 21 lipca. Mimo tego na kortach przy ul. Łąkowej pojawiło się 10 par reprezentujących 10 miejscowości, potwierdzających swoją obecnością uznanie dla turniejów  organizowanych przez Laver.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach A i B(po 5 par) , w których każdy grał z każdym.Walka w grupach była zacięta i do końca nikt nie miał pewności co do miejsca jakie zajmie.

W grupie A pierwsze miejsce zajęła para Andrijević/Tuptyński (Brodnica) a drugie Krajewski G/Dzieńkowski (Gródki/Płośnica), którzy tylko lepszym bilansem wygranych gemów wyprzedzili parę reprezentującą gospodarzy Kopański/Krauzewicz M.

W grupie B bezkonkurencyjni byli Krauzewicz J/Rykaczewski (Lubawa/Rybno) odnosząc komplet zwycięstw. Drugie premiowane wyjściem z grupy miejsce zajęła również para z Lubawy Ankowski/Buczkowski

Półfinały i finał były bardzo zacięte,  a o wygranej we wszystkich meczach decydowały super tie-breaki.
W finale brodnicka para Andrijević/Tuptyński uległa reprezentantom Gródek i Płośnicy Krajewski G/Dzieńkowski 1-2
Mecz o trzecie miejsce rozegrał się między gospodarzami. Krauzewicz J/Rykaczewski pokonali po zaciętej walce Ankowskiego i Buczkowskiego 2-0
Podczas turnieju panowała miła atmosfera a organizatorzy zapewnili wszystkim poczęstunek oraz ciepłe i zimne napoje.

I miejsce   Krajewski G/Dzieńkowski (Gródki /Płośnica)

II miejsce  Andrijević/Tuptyński  (Brodnica)

III miejsce Krauzewicz J/Rykaczewski  (Lubawa)

18 SIERPNIA ZAPRASZAMY NA KORTY PRZY UL. ŁĄKOWEJ NA VII TURNIEJ DEBLOWY O PUCHAR BURMISTRZA LUBAWY.

ZAPISY W DNIU ZAWODÓW W GODZINACH 8.30-9.00. W TYCH GODZINACH MOŻNA REZERWOWAĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM 882702333