Przez dziurkę od klucza… czyli jak spędzają wakacje dzieci i młodzież z gminy Lubawa! (2018-08-10) przejdź do galerii

Wakacje w Szczepankowie
Dzieci ze Szczepankowa spędzają wspólnie czas na zajęciach w świetlicy. Jeśli dopisuje pogoda dużo czasu spędzają na dworze grając w piłkę oraz jeżdżąc rowerami po okolicy. Ciekawym zajęciem dla dzieci były eksperymenty oraz świetlicowe doświadczenia, gdzie najbardziej spodobała się kolorowa lawa. Uczestnicy lubią także pracę w kuchni, podczas której przygotowały przepyszne gofry oraz parówki w cieście francuskim. Dużo frajdy dzieciom sprawiło tworzenie na dworze ogromnych baniek mydlanych. Ostatnio podczas zabawy w  mini salon kosmetyczny dziewczynki malowały lakierem na kolorowo paznokcie.

Wakacyjny czas w Łążku
W miesiącu lipcu we wsi Łążek działała Wakacyjna Świetlica. Dzieci, które wyraziły chęć uczestniczenia mogły brać udział w różnych grach, zabawach i zajęciach. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, takie jak malowanie farbami oraz lepienie z gliny i plasteliny.

Podczas zajęć ruchowych dzieci nauczyły się układu do piosenki Ram Sam Sam i tańca zwanego belgijką. Podczas wyjść na dwór do dyspozycji był plac zabaw, na którym uczestnicy mogli bawić się wspólnie. Dzieci uczestniczyły również w zabawach z chustą animacyjną. W ostatnim dniu dzieci wspólnie z wychowawcą wykonały pamiątkową pracę plastyczną, na której każdy odcisnął swoją dłoń i się podpisał.

Wakacje w Prątnicy
Wakacje dla uczestników Placówki Wsparcia Dziennego w Prątnicy to niezwykły czas, pełen eksperymentów naukowych i kulinarnych, czas swobody i szalonej zabawy. Hitem okazała się Wodna wojna oraz nowe gry Dexit oraz Tajemnica zamku.

Podczas wodnej wojny zadaniem drużyn było zmoczenie przeciwników za pomocą wodnych balonów albo spryskiwaczy. Zabawa była doskonała, a zawodniczy przemoczeni do suchej nitki. Interesującym wydarzeniem był dzień eksperymentów naukowych oraz zabawy sensorycznej z wykorzystaniem sztucznego śniegu. Uczestnicy sprawdzali m.in.: czas palenia się świeczki, przekuwali balona wykałaczką oraz napełniali balony gorącym powietrzem.

Przy wykorzystaniu pampersów uczestnicy stworzyli również sztuczny śnieg, który następnie barwili i dodawali brokat. Wiele emocji zapewniły nowe gry planszowe Dexit oraz Tajemnica Zamku rozwijające wyobraźnię oraz kojarzenie faktów. Ciekawym doświadczeniem były także odwiedziny świnki morskiej Peppy, dla której potem zaprojektowaliśmy domek, a także dzień malowania paznokci i robienia fryzur wakacyjnych.

Wakacyjnie w Zielkowie
W lipcu dzieci z Zielkowa brały udział w zajęciach Wakacyjnej Świetlicy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na początku uczestnicy wspólnie ustalili obowiązujące zasady i spisali kontrakt. Największą frajdę sprawiały dzieciom zajęcia kulinarne.

Mali kucharze przygotowali wspólnymi siłami pyszne spaghetti, naleśniki z dżemem oraz gofry z bitą śmietaną. Odbyły się również mini zawody sportowe, w których dwie drużyny zmagały się w różnych konkurencjach, m.in.: skoki w workach, bieg kelnera czy przejście przez bagno. Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Uczestnicy uczyli się współpracy i zasad fair play.

Najmłodsi dużo czasu spędzali na układaniu budowli i konstrukcji z elastycznych klocków. Nie mogło zabraknąć także różnego rodzaju gier i zabaw. Wśród gier stolikowych powodzeniem cieszyło się „Halli Galli” czy „Dobble”. Dzieci musiały wykazać się także spostrzegawczością i bystrym okiem w zabawie polegającej na zapamiętywaniu przedmiotów, które później znikały. Wakacyjny czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek upłynął bardzo miło i przyjemnie.


Czytaj więcej…

Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl . Zapraszamy!
 

lista postów
przejdź do galerii