I Regionalne Święto Jabłka w Lubawie (2018-10-03) przejdź do galerii

W minioną sobotę w Lubawskich Łazienkach odbyło się I Regionalne Święto Jabłka. Impreza promująca tradycyjną żywność i jabłka z lubawskich sadów. Organizatorem imprezy był  lubawski samorząd pod  patronatem marszałka województwa.  Pierwszym kęsem jabłka imprezę otworzyli marszałek województwa – Gustaw Marek Brzezin, burmistrz Lubawy – Maciej Radtke wraz z radnymi.

Podczas Święta Jabłka obecni na imprezie rozkoszowali się wybornym smakiem różnych odmian tego owocu i skosztować regionalnych dań z jego dodatkiem. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe  imprezy, występy artystyczne  przedszkolaków i liczne konkursy. Imprezę prowadzili – szef kuchni na Zamku Gniew, szef kuchni na Zamku Ryn. Właściciel Karczmy Nad Sandelą Wiesław Mergalski przygotował kartoflankę z jabłkami. Został rozstrzygnięty konkurs na Najlepsze Ciasto z Jabłkiem.

W części artystycznej zaprezentował się Jan Bernard – multiinstrumentalista oraz Trio Żywica z Ukrainy. Na zakończenie organizatorzy przygotowali spektakl ognia. (mz)

lista postów
przejdź do galerii