6. edycja Mistrzostw Ziemi Lubawskiej (2018-10-17) przejdź do galerii

W ubiegłą niedzielę, 14.10.2018r. odbyła się kolejna, 6. edycja Mistrzostw Ziemi Lubawskiej organizowanych przez Lubawski Klub Rajdowy. Tym razem impreza odbywała się na trasie szutrowej: Byszwałd-Losy.

Na starcie stanęły 23 załogi, wśród których znaleźli się zawodnicy z całej Polski, w tym ekipa z Temu Krzysztofa Hołowczyca: Andrzej Kalitowicz i Wojciech Jermakow.

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji generalnej zajęła olsztyńska załoga Łukasz Markiewicz/ Marcin Majewski, którzy nadal prowadzą w klasyfikacji całego cyklu MZL 2018. Drugie miejsce wywalczyli Radosław Borkowski/ Adam Sulisz, zaś trzecie: Rafał Chrzczon/ Marcin Jabłoński. Wszystkich zwycięzców na podium zawiozły Subaru Imprezy. Na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej i na pierwszym w swojej klasie K1 znalazła się załoga Lubawskiego Klubu Rajdowego, Arkadiusz Prusik/ Justyna Prusik. Załogi LKR zdecydowanie zdominowały podium w klasie K1: drugie miejsce wywalczyli Krystian Wyżlic/ Damian Cieszyński, trzecie: Piotr Biczkowski/ Damian Maciołek.

Trzy z 23. startujących załóg, z powodów technicznych nie ukończyły wszystkich prób. Kolejna okazja do rajdowego spotkania na trasie już 11 listopada, podczas Rajdu Niepodległości organizowanego przez Lubawski Klub Rajdowy w ramach 7 Sprintu, ostatniej już rundy Mistrzostw Ziemi Lubawskiej 2018.

Podczas niedzielnej imprezy odbył się także finał Rajdowej Zbiórki Zabawek organizowanej przez Lubawski Klub Rajdowy na rzecz dzieci z Domu dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie. Skala zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania, do zbiórki - oprócz zawodników i sympatyków sportów samochodowych, włączyli się Związkowcy z Ikea Industry w Lubawie.

Przez cały czas trwania akcji, oprócz maskotek, książek, puzzli i klocków, zebraliśmy także rowerki, zdalnie sterowane samochody, sprzęt elektroniczny, a także puchary wywalczone przez Załogę z teamu Krzysztofa Hołowczyca: Kalitowicz/ Jermakow.

Po zakończeniu zawodów, wspólnie z węgorzewską Załogą: Włodzimierz Tymoszczuk/ Jacek Brzeziński oraz przedstawicielami Związku Zawodowego Pracowników Ikea Industry, zawieźliśmy wszystko dzieciakom, które chętnie też skorzystały z możliwości zajęcia miejsca za sterami rajdowego Subaru udostępnionego przez nasz zaprzyjaźniony Team.

Była to pierwsza, jednak z pewnością nie ostatnia tego typu akcja organizowana przez Lubawski Klub Rajdowy. Potrzeby tego typu placówek są dużo większe i z chęcią odwiedzimy Szymonowo po raz kolejny.