Jeziorak Iława - Motor Lubawa (2:0) 2:0 (2019-04-13)

Zakończyło się derbowe spotkanie dwóch czołowych drużyn IV ligi. Czwarta drużyna tabeli, Jeziorak Iława podejmował wicelidera - Motor Lubawa. W rundzie jesiennej we  wrześniu, piłkarze z Lubawy na Stadionie Łazienkowskim pokonali Jeziorak 2:1. Faworytem dzisiejszego spotkania była drużyna gospodarzy.

Gospodarze od początku spotkania przystąpili do ofensywy na bramkę gości. Pierwsza bramka dla Jezioraka padła po strzale głową Arkadiusza Kucińskiego. W pierwszej połowie gospodarze  zdobyli jeszcze jedną bramkę po strzale Daniela Madeja, podwyższając wynik na 2:0.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Motor nie mając nic do stracenia podjął walkę, jednak zabrakło wykończenia akcji i skuteczności. Jeziorak Iława pokonuje Motor Lubawa 2:0 i zajmuje  4 miejsce w tabeli. Motor z dorobkiem 44 punktów pozostaje wiceliderem tabeli.

Dzisiejszy mecz 20. kolejki forBET IV ligi Jeziorak Iława - MLKS Motor Lubawa poprowadziła trójka arbitrów. Sędzia główny - Patryk Kępka, asystenci: Marcin Grubecki i Ilona Paciorek. Obserwatorem z ramienia Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej był Zbigniew Czajkowski.

20 kwietnia zaś na Stadionie Łazienkowskim piłkarze Motoru rozegrają spotkanie z ósmą drużyną tabeli - MKS Korsze. Początek spotkania o godz. 16.00.