Kierowali w stanie nietrzeźwości. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia (2019-05-08)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie trzem mieszkańcom powiatu. Kobieta oraz dwaj mężczyźni kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu.  Z ustaleń śledczych wynikało, że oficer dyżurny został poinformowany o kolizji drogowej. Zgłaszający dodał, że kierujący citroenem, który spowodował zdarzenie drogowe jest prawdopodobnie nietrzeźwy i chce uciec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie kilka kilometrów dalej zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności wylegitymowali kierującego citroenem i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 48- latek kierujący samochodem w czasie wymijania się z toyotą nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia lusterkami pojazdów.

Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 48 – latka. Mężczyzna kierował citroenem mając 2,6 promila alkoholu. Okazało się, że to nie pierwszy raz ponieważ mieszkaniec powiatu iławskiego kilka lat wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Iławie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym za co odbywał karę pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego tym razem oplem  zatrzymali policjanci podczas  kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 43 – latka kierowała samochodem pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkanka Iławy prowadziła pojazd mechaniczny mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci kobiecie zatrzymali prawo jazdy. W trakcie czynności okazało się, że samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Przed sądem również tłumaczyć się będzie 35 – latek. Mężczyzna kierował motorowerem kiedy to został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego kierował jednośladem mając  1,7 promila alkoholu w organizmie. Motorower został przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego.

Cała trójka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.

Kierowco pamiętaj !


Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał

  

źródło KPP Iława
lista postów