Przygotowania Constractu Lubawa do sezonu w Futsal Ekstraklasie (2019-08-02)

Po krótkiej wakacyjnej przerwie KS Constract rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nowej kampanii Constract po raz pierwszy wystąpi w Futsal Ekstraklasie. Najwyższy poziom futsalowych rozgrywek to z pewnością nie lada wyzwanie.

Wysoki poziom sportowy wymaga również najwyższego zaangażowania organizacyjnego, dlatego już kilkadziesiąt godzin po pamiętnym zwycięskim dwumeczu z Pogonią Szczecin, cały sztab Constractu myślał tylko o tym jak najlepiej przygotować się do walki o Futsalowe Mistrzostwo Polski.

Prezentowany wysoki poziom sportowy z poprzedniego sezonu wydaje się bezpieczny do utrzymania, w zespole pozostali wszyscy kluczowi zawodnicy, a dobrze funkcjonującą maszynę do ekstraklasowej prędkości mają rozpędzić czterej  zawodnicy z zagranicy.

W minionym tygodniu poznaliśmy dwójkę z nich.
Brazylijczyk Pedro De Oliveira Silva w poprzednim sezonie występował w Primera Division Kuwait, ma za sobą również występy w Lidze Portugalskiej, na pierwszych treningach zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wygląda na to, że znacząco podniesie rywalizacje w zespole.

Po powrocie do Portugalii, występującego w barwach Constractu Pedro dużym znakiem zapytania była pozycja bramkarza, Kacper Zelma potrzebował zmiennika, ale też kogoś z kim byłby w stanie rywalizować i podnosić poziom swoich umiejętności co w jego wieku jest bardzo pożądane. Poszukiwania zawodnika z Polski nie przyniosły zamierzonych rezultatów i po raz kolejny trzeba było szukać za granicą. Wybór padł na zawodnika II ligi hiszpańskiej.

Imanol  Chaves Darias jest już z zespołem i walczy o miejsce między słupkami bramki KS Constract. W najbliższych dwóch tygodniach do zespołu dołączy jeszcze dwójka zapowiadanych obcokrajowców. Portugalczyk i kolejny Brazylijczyk uzupełnią kadrę na nadchodzący sezon.

O umiejętnościach i formie nowych zawodników będzie można przekonać się podczas zaplanowanych na okres przygotowawczy sparingów, 4 z 8 zaplanowanych meczów kontrolnych odbędą się w Lubawskiej hali. Przedstawiamy plan sparingów, o godzinach poinformujemy w przededniu każdego z nich.

(dk)

lista postów