Motor Lubawa - Jeziorak Iława (0:0) 1:1 (2019-08-14) przejdź do galerii

Zakończyło się derbowe spotkanie forBetIV ligi, w którym spotkały się druga i trzecia drużyna  ubiegłego sezonu czyli Motor Lubawa i Jeziorak Iława.
Zarówno gospodarze jak i goście zaczęli sezon niezbyt pomyślnie, Motor zremisował na wyjeździe 1:1 z MKS Korsze, a Jeziorak uległ również na wyjeździe beniaminkowi Polonii Lidzbark Warmiński 3:1. Minutą ciszy piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego działacza sportowego Benedykta Czarneckiego.

Początek spotkania to twarda, ostra gra o każdą piłkę. W miarę upływu czasu, goście groźnie kontratakowali i byli bliscy zdobycia bramki. W końcówce Jeziorak grał szybko, dokładnie i Piotr  Sikora dwukrotnie obronił groźne strzały gości. Gospodarze w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Jacka Malanowskiego.

Druga połowa spotkania zaczęła się od  dwóch groźnych akcji dla  Motoru Lubawa. Minimalnie  ponad bramkę  strzelił Adrian Zasuwa. Motor dalej mógł zdobyć  bramkę, ale brak było przysłowiowej "kropki nad i". Z upływem czasu, goście ponownie groźnie kontratakowali na bramkę gospodarzy. Trenerzy dokonali zmian w składach zespołów i gra toczyła się do końcowego  gwizdka sędziego. W drugiej połowie gospodarze lepiej się prezentowali na boisku i mogli to spotkanie wygrać.

W doliczonym czasie gry bramkę dla Motoru zdobył 19-latek Daniel Kleber, a po wznowieniu kilkanaście sekund później dla gości wyrównał Dawid Ksiuk - wychowanek Motoru Lubawa.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Ciekawe widowisko obejrzeli kibice obu  drużyn w wykonaniu swoich drużyn - drugiej i trzeciej minionego sezonu. Mecz okazał się świetnym widowiskiem, z pięknymi golami i trafieniami w ostatnich minutach meczu. W  spotkaniu  derbowym nie zabrakło  kibiców obu drużyn, którzy licznie przybyli na mecz, a na zakończenie podziękowali zawodnikom za piękne widowisko na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.

W mojej ocenie bohaterami tego spotkania byli obydwaj bramkarze: Jacek Malanowski i Piotr  Sikora.

Motor Lubawa: Sikora, Burchart, Sobótka, Snieżawski, Sobolewski, Konicz, Zasuwa, Józefowicz, Kowalski, Olejniczak,Chmielewski.
W drugiej połowie: Diemishev, Junior Bah, Goździejewski, Kleber

Jeziorak: Malanowski, Kolcz, Foj, Figurski, Kuciński, Parulis, Ksiuk, Madej, Galas, Sagan, Czarnota.
W drugiej połowie: Święty, Kochalski,

żółte kartki: Czarnota, Parulis, Przybylski - Jeziorak i Chmielewski - Motor Lubawa

Sędziowie: Szczerbowicz Marcin, Damian Dębski, Monika Piekarska