Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa! (2019-08-19) przejdź do galerii

Wakacje w Zielkowie
Wakacje są najbardziej wyczekiwanym przez dzieci czasem. Tak też było u naszych uczestników Wakacyjnej Świetlicy w Zielkowie.
Dla dzieci ze  świetlicy zorganizowano szereg zajęć przedmiotowych, dzięki którym nie miały czasu na nudę. Dzieci bardzo lubiły zabawy grupowe, które integrowały grupę oraz zabawę w ,,Mam talent’’, dzięki której mogły zaprezentować swoje umiejętności oraz zdolności.

Największym zainteresowaniem dzieci darzyły zajęcia plastyczne, twórcze oraz manualne. Na pierwszych zajęciach, uczestnicy wykonali pracę plastyczną pt. ,,Moje wymarzone wakacje’’, wszyscy zgodnie uznali, iż praca będzie wykonana farbami. Jak się później okazało, wszyscy namalowali morze, jako najbardziej wymarzone miejsce wakacyjne. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu oraz wyjść na pobliski plac zabaw, gdzie dzieci mogły pograć w piłkę nożną oraz pobawić się w chowanego. Gier i zabaw podczas spotkań nie brakowało.

Dla dzieci z Zielkowa została zorganizowana wycieczka do pobliskiego lasu, gdzie uczestnicy wsłuchiwali się w odgłosy zwierząt. Na koniec odbył się słodki poczęstunek – lody.
Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia kulinarne. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały posiłki, które później wspólnie zjadały. Podczas zajęć kulinarnych dzieci zrobiły pizzę oraz sandwicze. Nie zabrakło również słodkich smakołyków, takich jak: gofry z bitą śmietaną i owocami, ciasteczka maślane oraz ciasto z jabłkami.

Bardzo miłym akcentem było spotkanie integracyjne z uczestnikami Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu, którzy zorganizowali wycieczkę rowerową do Zielkowa. Podczas spotkania wychowawcy przygotowali gry i zabawy grupowe. Dzieci z Zielkowa przygotowały swoim kolegom oraz koleżankom słodki poczęstunek oraz kanapki z serem i szynką. Na koniec spotkania dziewczynki ze świetlicy w Rożentalu przygotowały występ taneczny oraz wokalny.

Na  zakończenie naszych spotkań dzieci zaproponowały wspólną imprezę pożegnalną. Nie zabrakło dobrego jedzonka, które wcześniej przygotowały oraz świetnej zabawy, podczas której nie zabrakło uśmiechów na twarzach uczestników.

Letni czas w Mortęgach

Wakacje są najbardziej wyczekiwanym przez dzieci czasem. Tak też było u naszych uczestników Wakacyjnej Świetlicy w Zielkowie.
Dla dzieci ze  świetlicy zorganizowano szereg zajęć przedmiotowych, dzięki którym nie miały czasu na nudę. Korzystając z pięknej pogody chodziliśmy na spacery, w trakcie których powstały piękne dzieła, takie jak ozdabiane żywymi kwiatami wazony.

Dzieci też bardzo chętnie wykazywały się w kuchni robiąc pyszne naleśniki, mini pizzę, spaghetti, czekoladowe babeczki i inne smakowitości. Często odwiedzały Pałac Mortęgi, gdzie mogły zobaczyć zwierzątka w mini zoo oraz odwiedzić konie w stajniach. Chętnie bawiły się również na tamtejszym placu zabaw. Wspólnie spędzone chwile na świetlicy umiliły dzieciom trwające wakacje.


Wakacje w Gutowie

W okresie wakacyjnym funkcjonowała Wakacyjna Świetlica w Gutowie prowadzona dodatkowo w formie pracy podwórkowej.
Dzieci, które zapisały się na świetlicę wakacyjną brały udział w różnych zajęciach i zabawach. Odbywały się lekcje gotowania, podczas których przygotowywane były naleśniki i gofry. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, takie jak malowanie farbami lub tworzenie z masy solnej i masy porcelanowej.

Ciekawym doświadczeniem była zabawa z cieczą nienewtonową. Podczas pracy świetlicy odbyły się dla dzieci także warsztaty graffiti, w trakcie których każdy uczestnik wykonał swoją pracę. Dziewczynki bardzo chętnie zorganizowały pokaz mody „Top model”.  Zabawy na świeżym powietrzu również miały duże zainteresowanie, a były to podchody, zabawa w chowanego, berek, a także zabawa na placu zabaw i na siłowni przy świetlicy.
Na zakończenie pracy placówki dzieci wspólnie zasiadły do słodkiego poczęstunku i wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej…

Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl Zapraszamy
 

lista postów
przejdź do galerii