Festyn w Zielkowie (2019-08-22) przejdź do galerii

W minioną sobotę (tj. 17.08.2019r.) po raz kolejny w naszej wsi został zorganizowany integracyjny piknik rodzinny przez druhów strażaków, Radę Sołecką oraz jej mieszkańców. Przed uroczystym otwarciem imprezy odbyła się Msza św. poprowadzona przez proboszcza parafii ks. Szczepana Modliborskiego.

Program pikniku obfitował w wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, rozpoczynając od wzięcia udziału w konkursie na najlepszego strzelca, profesjonalnym pokazie ratownictwa Techniczno-Medycznego, paradzie motocykli bądź loterii z atrakcyjnymi nagrodami, dla najmłodszych przygotowana została piana-party, malowanie twarzy oraz mnóstwo konkursów i zabaw, które spodobały się również starszym, gdy ktoś poczuł głód na ratunek przybyły stoiska z swojskimi dobrociami m.in pajda ze smalcem, strażacki bigos a do kawki słodkie ciasta i rogaliki.

Przy każdym stoisku można było zauważyć przygotowane puszki, do których ludzie dobrego serca wrzucali datki wspierające walkę z ciężką chorobą Naszego kolegi druha z Targowiska Kacpra Kisiel, rodzina Kacpra poinformowała Nas, że dzięki Wam udało Nam się zebrać 1063 zł! Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie walczyć z chorobą.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować, każdemu z osobna za wkład i poświęcony czas w zorganizowanie tej imprezy, sponsorom za nieocenione wsparcie finansowe, motocyklistom z klubu "HellBoys" z Ostródy za dostarczenie dreszczyku adrenaliny, Iławskiej Grupie Ratownictwa za profesjonalne zaprezentowanie pierwszej pomocy medycznej oraz edukację w tym temacie uczestników imprezy.

Podziękowania należą się również Naszej bratniej, sąsiedzkiej jednostce OSP Rożental jak zawsze możemy na Was liczyć, Panu Januszowi Kowalskiemu z koła łowieckiego „Drwęca” i Wam uczestnikom pikniku, zrobiliśmy to dla Was i dzięki Wam. Dobrze jest mieć świadomość, że możemy liczyć na Siebie, nawzajem nawet w tak niewielkiej wsi jak Zielkowo.!

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom: Sklep Mięsny Jerzy  Zawodny - Morliny, Majster Iława,Agromex Krystochowicz,LZS Lubawa,Weterynaria Stanisław Wyżlic,PC Plus Stanisław Ewertowski,Ryszard Góralski Mat-Bud,Marek Bartkowski Hurtownia Owocowo-Warzywna ,V Component Piotr Wiergowski,Sklep zoologiczno-wędkarski Szczupak Joanna i Marek Mazurowscy,MUSA Alicja i Tadeusz Musiał,Zajazd gastronomiczny Biały domek Ryszard Mówiński,Urszula Mieczkowska,Jan Kowalski Koło Łowieckie Drwęca,F.H.U. Liedtke Anna ,Sklep Groszek w Zielkowie, Sklep Julka- Państwo Kuźniewscy,Sklep Juryniec -Jan Juryniec,Strefa urody w Lubawie – salon kosmetyczny,Foto Venus Studio Cyfrowe - Iwona Pruchniewska,Buczkowscy Beton Sp. z o.o,Getin Bank o. w Lubawie,Bank Spółdzielczy w Lubawie,Bochenek. PPH. Jakubowski J.Gęstwicka Anastazja. Sklep z częściami zamiennymi Do Maszyn Rolniczych i Ciągników,Usługi fryzjerskie:Katarzyna Guzowska,Stylizacje Ewa Projs,Fryzjer Hanka ,Barber Dawid Kasprowicz .

materiał OSP Zielkowo

lista postów
przejdź do galerii