Sukces Łukasza Lontkowskiego z Lubawy w I Rundzie Toruńskiego Mistrza Kierownicy (2020-02-26) przejdź do galerii

23 lutego w Toruniu miłośnicy sportów motorowych rozpoczęli nowy sezon wyścigów samochodowych. W minioną niedzielę fani 4 kółek spotkali się na 1 rundzie Toruńskiego Mistrza Kierownicy, gdzie na znanym z Rallycrossu torze Motopark na starcie zameldowało się 28 kierowców.

Tradycyjnie rywalizacja odbywała się w 5 klasach w zależności od pojemności silnika auta. Na każdego z uczestników czekał trzykrotny przejazd po torze. W Toruniu  wystartowała czwórka zawodników z Lubawy: Karol Chabatowski / Damian Maciołek reprezentujący Lubawski Klub Rajdowy oraz Łukasz i Dawid Lontkowscy - Grupa Rajdowa LRacing reprezentująca Automobilklub Toruński.

Najlepiej z trójki zaprezentował się Łukasz Lontkowski jadący na Citroenie C2, który w generalnej klasyfikacji zajął I miejsce. Karol Chabatowski na Hondzie Civic w  generalce zajął 5 miejsce. Trzeci z trójki naszych zawodników Dawid Lontkowski jadący w klasie I Fiatem zajął 5 miejsce w swojej klasie.