MKS Korsze - Motor Lubawa (1:2) 1:3 (2020-08-01)

Zakończyło się pierwsze spotkanie 1 kolejki IV ligi warmińsko-mazurskiej. Piłkarze Motoru Lubawa rozegrali mecz wyjazdowy w Korszach i zmierzyli się z MKS Korsze. Minutą ciszy na boisku  uczczona została 76 rocznica Powstania Warszawskiego.

Początek spotkania zapowiadał się niezbyt korzystnie dla Motoru. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale z główki zawodnika z Korsz, Motor Lubawa traci bramkę i gospodarze obejmują prowadzenie 1:0. 15 minut później Cezary Sobolewski zdobywa wyrównanie. W końcówce pierwszej połowy, ten sam zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, popisuje się kapitalną  przewrotką i zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu. Motor Lubawa obejmują prowadzenie 1:2.

W drugiej połowie piłkarze Motoru Lubawa  stwarzają kilka groźnych akcji, ale bramki nie padają. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Motoru Lubawa zdobywa Adrian Zasuwa i  spotkanie kończy się wynikiem 1:3.

Mimo obaw przed wyjazdem, po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią, cieszyć należy się z postawy zawodników Motoru, że wytrzymali psychicznie w tym meczu i zasłużenie pokonali  gospodarzy 1:3 zdobywając trzy punkty.

W pozostałych spotkaniach A klasy Jordan Kazanice pokonał LZS OHI Frednowy 2:0, Constract Złotowo pokonał 6:2 LKS Wel Lidzbark Welski. (mz)

Szersze fotorelacje z tych spotkań wkrótce. (mz)