Motor Lubawa - Błękitni Pasym (2:0) 2:0 (2020-10-24) przejdź do galerii

Piłkarze IV ligi rozgrywają 15 kolejkę spotkań. Motor Lubawa na Stadionie Łazienkowskim bez udziału  publiczności podejmował Błękitnych  Pasym.

Błękitni Pasym to 11 drużyna IV ligi, ma 19 pkt. w dorobku. W 14 meczach sześć razy zwyciężyła, jeden mecz  zremisowała i poniosła 7 porażek. Motor Lubawa z dorobkiem 26 pkt. zajmuje 5 miejsce: 8 zwycięstw, 2 remisy i trzy porażki.

Przed meczem minutą ciszy piłkarze uczcili zmarłych ś.p. Tadeusz Licznerskiego - współzałożyciela klubu i  śp. Zygmunta Sendlewskiego - taty znanego trenera piłkarskiego, pedagoga i spikera klubu Motor Lubawa -  Jerzego Sendlewskiego.

Drużyna z Pasymia po ostatnim dobrym meczu z Granicą Kętrzyn i zwycięstwem w dniu dzisiejszym była  wielkim znakiem zapytania podczas spotkania. Jak wiemy w tym sezonie Motor doskonale radził sobie z drużynami na wyjeździe, a na własnym boisku różnie bywało.
Jednak w dniu dzisiejszym od początkowego gwizdka sędziego, Motor Lubawa grał ładną, szybką piłkę, zawodnicy grali skrzydłami i już w 8 minucie Czarek Sobolewski kapitalnie strzela na bramkę, ale bramkarz gości broni.
Gospodarze stwarzali pod bramką zagrożenie i już w 23 minucie z rzutu wolnego, ok. 35 metrów od bramki, Łukasz Goździejewski dośrodkowuje na pole karne piłkę, która odbija się od murawy boiska i wpada do bramki. Motor obejmuje prowadzenie 1:0.

Gospodarze po zdobyciu bramki nadal dominują na boisku stwarzając kilka dogodnych sytuacji pod bramką  Sobolewski strzela z 15 metrów, bramkarz piąstkuje i Śnieżawski strzela odbitą piłkę w poprzeczkę. W 36  minucie po rajdzie prawą  stroną boiska, dokładnym dośrodkowaniu Szymańskiego, Radek Gajewski zdobywa drugą bramkę dla Motoru, do przerwy gospodarze prowadzą 2:0.

Druga połowa to ponownie dominacja gospodarzy. Trener Motoru Krzysztof Malinowski dokonuje kilku zmian i mimo kilku doskonałych okazji do podwyższenia nie udaje się zdobyć bramki w drugiej połowie. Zasługa w tym doskonale broniącego bramkarza gości Pawła Brzozowskiego, który w mojej ocenie był najlepszym zawodnikiem drużyny Błękitnych Pasym w dniu dzisiejszym. Drużyna Motoru w dniu dzisiejszym rozegrała bardzo ładne spotkanie i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom. Sędzią  głównym spotkania  był Wojciech Gryczka, asystenci: Mariusz Wolański i Rafał Rabczyński