Zatoka Braniewo - MLKS Motor Lubawa (0:2) 0:2 (2021-04-14)

Piłkarze IV forBet ligi rozgrywają w dniu dzisiejszym zaległą z kwietnia 12 kolejkę. Drużyna Motoru Lubawa udała się do Braniewa na mecz z tamtejszą Zatoką Braniewo.  Do czterech razy sztuka jak mówi przysłowie, ponieważ spotkanie to odkładane było w związku z sytuacją COVID-ową.

W pierwotnym terminie (3 października, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego / w drugim terminie (28 listopada, 13:00) odwołany / w trzecim terminie (6 marca, 14:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.
Zatoka Braniewo aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli w 22 meczach 41 pkt. podobnie  Motor 22 meczach 43 pkt.

Po 90 minutach gry Motor pokonał gospodarzy 0:2 po bramkach zdobytych w 21 minucie przez Radka Gajewskiego i 41 minucie Łukasz Goździejewskiego. (mz)

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do gości. Piłkarze Motoru  "zawładnęli" środek boiska i tworzyli groźne akcje pod bramką gospodarzy. Już w 10 minucie ładne dośrodkowaniu z rzutu wolnego blisko bramki gości, ale zabrakło wykończenia. 14 minuta ładny strzał, ale parada bramkarza gości. Motor stwarza bardzo groźne akcje akcje pod bramką gości i wiadomo było, że niebawem padnie bramka. Po rzucie  wolnym w 21 minucie Radek Gajewski zdobywa bramkę na 0:1. Goście po zdobyciu bramki nadal graja z impetem i praktycznie gospodarze w tym okresie nie wychodzą z własnej połowy i nie oddają strzału na bramkę gości. Drugą bramkę przed przerwa  zdobył Łukasz Goździejewski i było 0:2 do przerwy.

Druga połowa przebiegała podobnie pod dyktando gości i skutecznej obronie własnej bramki. Gospodarze piąta drużyna tabeli, była za słaba, żeby sprostać ładnie grającej drużynie z Lubawy.

W drugiej połowie trenerzy dokonali kilku zmian w zespołach, ale wynik do końca  spotkania już się nie zmienił. Drużyna Motoru Lubawa zasłużenie, pewnie i ładnym stylu pokonała Zatokę Braniewo 0:2 i zrównała się z trzecią drużyną w tabeli Polonia Lidzbark mając 46 pkt.