Runda wstępna WPP. Motor II Lubawa - MKS Działdowo (1:1) 2:3 po dogrywce. Pozostałe mecze WPP i wyniki (2021-07-24) przejdź do galerii

Dziś piłkarska sobota. W naszym województwie piłkarze rozgrywają rundę wstępną Wojewódzkiego Pucharu Polski. W dniu dzisiejszym aż 5 drużyn z Lubawy i gminy rozegrało swoje mecze.
Motor II Lubawa podejmował drużyną MKS Działdowo, która gra w A klasie. Podopieczni trenera Pawła Korpalskiego to młodzi zawodnicy, oprócz kapitana Damiana Gerka, do przerwy remisowali 1:1 po bramce w 12 minucie drużyny gości Adrian Bąbalicki i 14 minuta Bartka  Kuczyńskiego.

W drugiej połowie długo było 1:1. W końcówce w 81 minucie Robert Malulu strzela na 2:1. Młodzi zawodnicy gospodarzy jednak po stracie bramki, nie załamują się i grają z determinacją. Po faulu sędzia dyktuje rzut karny, gospodarze nie wykorzystują okazji do wyrównania.

Kilka minut później sędzia ponownie dyktuje rzut karny i zawodnik gości otrzymuje czerwoną kartkę. Tym razem po rzucie karnym Motor II Lubawa zdobywa bramkę po strzale Grzegorza  Ewertowskiego i jest remis na 2:2. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Po czym nastąpiła dogrywka. Mimo przewagi liczebnej gospodarze nie potrafili zdobyć bramki. W 118 minucie bramkę na 2:3 dla gości zdobywa Miłosz Pokropski i takim wynikiem kończy się spotkanie. Mimo ambicji i walki młodzi zawodnicy z Lubawy niestety ulegli doświadczonej drużynie z Działdowa.

Jutro Jordan Kazanice zmierzy się GKS VEL Dąbrówno na wyjeździe.
Za tydzień do eliminacji przystąpią zawodnicy IV i III ligi.