Policjanci podsumowali ostatni weekend. W Lubawie pijany 55-latek wjechał do rowu (2022-09-26)

Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, bądź nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Tak było również podczas minionego weekendu.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w piątek (23.09.2022 r.) po godzinie 17:00. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta Susz zauważyli kierującego renaultem ,który nie zastosował się do znaku C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania było brak uprawnień do kierowania samochodem. Teraz 73 – latek musi wytłumaczyć się przed sądem ze swojego zachowania.

Kolejnego kierującego bez uprawnień zatrzymali policjanci w Iławie podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali jadącego fordem 35 – latka ponieważ kilka minut po godzinie 23:00 jeździł ulicami miasta nie mając włączonych świateł bezpieczeństwa.

Natomiast w sobotę (24.09.2022 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, W trakcie czynności okazało się, że 60 – latek kierował jednośladem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

Tymczasem w Sampławie policjanci zatrzymali kierującego bmw. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 75 – latkowi a jego konto powiększyło się o 13 pkt. karnych.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Jędrychowie. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 59 – latek kierował audi mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast kolejnego kierującego z aktywnym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi policjanci zatrzymali w Iławie. Okazało się, że pomimo wyroku sądu 31 – latek nadal jeździł vw ulicami miasta.

Tymczasem w Lubawie 55 – latek wspólnie ze swoją znajomą postanowił pojechać na stację benzynową po alkohol, kiedy zabrakło go podczas wspólnego biesiadowania. Jednak gdy mężczyzna przeoczył zjazd na stację próbując zawrócić wjechał do rowu. W trakcie dalszych czynności okazało się, co było przyczyną takiego zachowania 55 – latka. Mieszkaniec Otwocka kierował volvo mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wspólnie ze swoją znajomą zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

źródło KPP Iława

lista postów