IV Regionalne Święto Jabłka w Lubawie (2022-09-26) przejdź do galerii

W minioną sobotę  24 września w Lubawskich Łazienkach odbyło się IV Regionalne Święto Jabłka. Impreza promująca tradycyjną żywność i jabłka z lubawskich sadów. Organizatorem imprezy był lubawski samorząd pod patronatem marszałka województwa.

Podczas Święta Jabłka obecni na imprezie rozkoszowali się wybornym smakiem różnych odmian tego owocu i skosztować regionalnych dań z dodatkiem  jabłek. Na  wstępie  na scenie  zaprezentowały się poszczególne  grupy Przedszkola Miejskiego w Lubawie. Po oficjalnym otwarciu przez burmistrza  Macieja Radtke, Panią senator Bogumiłę Orzechowską  i  radnych miasta,  rozpoczęła  się impreza przy pięknej  jesiennej pogodzie  pt. Wielkie  gotowanie  z szefem kuchni  Mariuszem Gachowiczem i jego przyjaciółmi. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubawie jak co roku zorganizowali wystawę i sprzedaż koszy witaminowych. Odbywały się różne konkursy, pokaz mody kapeluszy  witaminowych. Wystąpił zespól muzyczny "Papugi" ze Szkoły Podstawowej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Latino Show Band. Zespół Latino Show Band to grupa muzyczna o bardzo dużym hiszpańskim temperamencie, śpiewająca i grająca rytmy kubańskie, meksykańskie, hiszpańskie.

Dodatkowymi atrakcjami były: Jabłkowa fotobudka, degustacje napojów z jabłek, park dla najmłodszych, konkurs obierania jabłka na czas, konkurs kulinarny Mini Master Chef, Warsztaty plastyczne dla dzieci i wiele innych ciekawych atrakcji. (mz)


lista postów
przejdź do galerii