Mieszkańcy Lubawy i gminy jeździli: jeden pomimo zakazu, drugi mając 1,5 promila alkoholu w organizmie (2022-09-27)

O surowych konsekwencjach swojego nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie przekonają się kolejni kierujący. Mieszkaniec Lubawy, który jeździł pomimo zakazu, 36- latek po wcześniejszym wypiciu alkoholu a 45 – latek z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym.

Pierwszego kierującego zatrzymali policjanci w poniedziałek (26.09.2022r.) po zgłoszeniu przez świadka. Kurator oświadczył, że jego podopieczny po wizycie u niego w sądzie wsiadł do seata i odjechał. Dodał, że mieszkaniec gminy Lubawa ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 36 – latek kierował vw mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Natomiast w Biskupiczkach podczas kontroli prędkości policjanci zatrzymali kierującego skodą. 45 – latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a jego konto powiększyło się o 13 pkt. karnych.

źródło KPP Iława

lista postów