Święto Ziemniaka w Szkole Podstawowej w Tuszewie (2022-09-27) przejdź do galerii

Dnia 24.09.2022 r. w Szkole Podstawowej w Tuszewie świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Jesienna impreza była świetną okazją do wspólnej zabawy oraz bliższego poznania tego wyjątkowego warzywa.

Uroczyste powitanie gości odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły pani Lucyna Jabłońska odczytała krótką bajkę na temat historii ziemniaka i tym samym rozpoczęła imprezę. Następnie przyszedł czas na występy dzieci. Nasi podopieczni - przedszkolacy, najmłodsi uczniowie aż po ósmoklasistów prezentowali przygotowane specjalnie na tą uroczystość piosenki, wiersze, inscenizacje oraz skecze. 

Ciekawych pomysłów na występy związane z ziemniaczaną tematyką było bardzo wiele. Ponadto  zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w licytacjach, które odbywały się pomiędzy występami. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

 Atrakcyjne vouchery oraz inne przedmioty podarowane przez sponsorów zachęcały do udziału w rywalizacjach o nagrody. Oprócz przepięknej scenografii na sali gimnastycznej przygotowane były stoiska dla dzieci: malowanie twarzy, tatuaże, kącik zabaw oraz wystawy prac plastycznych i stoisko OZE – Expom Kurzętnik.

Kolejną atrakcją sobotniego popołudnia był cykl konkurencji i zabaw, w których brali udział uczniowie, rodzice bądź zaproszeni goście. W programie ,,Tak się bawi Tuszewo’’ należało m.in. wykazać się wiedzą na temat seriali. Podczas zabaw z tytułowym ziemniakiem przydatne były umiejętności kulinarne w konkurencjach tj. obieranie czy tarcie ziemniaków. 

Teleturniej ,,Jaka to melodia?’’ wymagał znajomości tytułów znanych kultowych piosenek. Nie zabrakło również konkurencji sportowych i zawodów przeciągania liny. Początkowa nieśmiałość uczestników ostatecznie przerodziła się w wielkie zaangażowanie i radość z udziału w zabawach.

Niewątpliwą niespodzianką podczas Święta Ziemniaka był również niezwykły pokaz magii Dawida Pruchniewskiego, absolwenta szkoły, który oczarował wszystkich swoim talentem. Odbył się także pokaz gimnastyczny, podczas którego swoje sportowe talenty zaprezentowały uczennice klasy trzeciej, Kornelia Markowicz i Zofia Krajewska. Ich pokaz umiejętności sportowych i trudne akrobacje wzbudziły ogromny podziw wśród widowni.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć loterii fantowej oraz kawiarenki, w której serwowano przepyszne ciasta. Królowały również dania z ziemniaków. Przygotowane przez rodziców potrawy brały także udział w konkursie kulinarnym, a zapach przygotowanych dań   z ziemniaków roznosił się po całej szkole.

Święto Ziemniaka trwało do późnego wieczora. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim uczniom, rodzicom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w pomoc i organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze pozwolą zrealizować marzenia naszej szkoły oraz pomogą w dążeniach do określonych celów. 


źródło SP w Tuszewie 
foto mz  i SP w Tuszewielista postów
przejdź do galerii