Policjanci podsumowali ostatni listopadowy weekend na terenie powiatu iławskiego (2022-11-28)

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego podczas minionego weekendu.


Pierwszą kierującą zatrzymali policjanci w piątek (25.11.2022 r.)  kilka minut po godzinie 19:00. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali kobietę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 47 – latka kierowała rowerem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka powiatu iławskiego za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w gminie Iława. Jak ustalili funkcjonariusze 36 – latek kierował jednośladem mając  1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna  za popełnione wykroczenie również  został ukarany mandatem.

Tymczasem w sobotę (26.11.2022 r.) 23 – latka kierująca audi nie zachowała szczególnej ostrożności pojęła manewr wyprzedzania nieznanego pojazdu w momencie gdy była wyprzedzana przez opla, w wyniku czego doszło do zderzenia między pojazdami  a następnie dachowania.  Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 23 - latka za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana mandatem.

Natomiast w niedzielę (27.11.2022 r.) w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali czy nie kierował samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że 27 – latek kierował pojazdem pod wpływem marihuany. Od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Ostróda.   

Kolejni  nieodpowiedzialni kierujący zostali zatrzymani w gminie Iława. 39 – latek i 32 – latek kierowali vw mając po 1,3 promila alkoholu w organizmie.  W trakcie czynności okazało się, że młodszy z mężczyzn ma już aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Obaj kierujący w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

źródło KPP Iława

lista postów