Wycieczka krajoznawcza uczniów SP w Tuszewie z zimą w tle (2022-11-29) przejdź do galerii

Za oknem zima, ale prawdziwym zuchom nie straszny śnieg i mróz.Dnia 21 listopada 2022 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Tuszewie wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Lidzbarka Welskiego. Głównym celem wyprawy było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody naszego ojczystego kraju.

Pierwszym punktem  programu był questing, czyli gra terenowa  polegająca na przejściu szlaku Lasem Nadwelskim. Pod czujnym okiem pracownika Welskiego Parku Krajobrazowego wyruszyliśmy na leśną wędrówkę w poszukiwaniu przygody. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali wskazówek i odpowiadali na pytania.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrody i Muzeum Etnograficzne w Jeleniu.
W Muzeum Etnograficznym im. Edwarda Klemensa obejrzeliśmy eksponaty, które związane były z dawnym życiem mieszkańców wsi. Po wyjściu z sali udaliśmy się schodami na poddasze budynku. Znajdowało się tam pomieszczenie, w którym wystawione były spreparowane zwierzęta żyjące w środowisku wodnym i leśnym, zwierzęta żyjące na polach i łąkach oraz zwierzęta zasiedlające opuszczone zabudowania, strychy i stodoły.

Ostatnim punktem programu było ognisko i harce na śniegu. Szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Welskiego Parku Krajobrazowego za przeprowadzenie niecodziennej lekcji przyrody.

www.sptuszewo.edupage.org

lista postów
przejdź do galerii