Posiadał narkotyki i amunicję. Prokurator zastosował policyjny dozór (2022-12-01)

O zastosowaniu policyjnego dozoru jako środka zapobiegawczego zadecydował prokurator, by przeprowadzić dalsze postępowanie wobec 28 -latka. Mężczyzna posiadał narkotyki oraz amunicję, kiedy to do jego domu przyszli policjanci.

Iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców naszego powiatu może posiadać narkotyki. Dlatego zaraz po uzyskaniu informacji o miejscu zamieszkania mężczyzny pojechali do jego domu. Okazało się, że w mieszkaniu nie było substancji zabronionych, za to w pomieszczeniu gospodarczym 28 – latek miał schowany susz roślinny i biały proszek.

Jak ustalili policjanci mieszkaniec powiatu iławskiego posiadał prawie 185 gramów amfetaminy, prawie 194 gramy marihuany oraz dwie sztuki amunicji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. Natomiast Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie w środę (30.11.2022r.) zastosował policyjny dozór wobec 28 – latka. Teraz mieszkaniec powiatu iławskiego będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w jednostce policji.

Kodeks karny za samo posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

źródło KPP Iława

lista postów