31 Finał WOŚP w Lubawie - Zebrano 33 089,41 zł (2023-01-30) przejdź do galerii

29 stycznia odbył się Finał WOŚP, zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem - Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Sepsa dawniej nazywana posocznicą, jest gwałtowną uogólnioną reakcją zapalną organizmu na zakażenie. Reakcję tę wywołują krążące w krwi drobnoustroje, najczęściej bakterie oraz ich toksyny.

W hali OSiR przy Gimnazjum w Lubawie odbył się 31 Finał WOŚP. Jako pierwsi na ulicach naszego miasta zjawili się kwestujący z puszkami wolontariusze.
29 stycznia na scenie orkiestry wystąpił zespół zespół Papugi, zaprezentowali się zapaśnicy lubawskiego Sokoła, formacja taneczna funkcjonująca przy Miejskim Ośrodku Kultury, chór Appasjonata, wokalistki MOK w Lubawie. Na zakończenie 31 Finału zaprezentował się zespół Reggaeside poruszający się głównie w klimatach reggae, rock, pop i ska.

W przerwach pomiędzy występami odbywała się licytacja fantów prowadzona przez Młodzieżową Radę Miasta m.in. foteli, tortów, książek, gadżetów, przekazanych na rzecz WOŚP przez darczyńców. Sztabowi lubawskiemu pomagali jak zawsze harcerze. Należy podkreślić, że w tym roku do akcji włączyli się pierwszy raz policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie. Oczywiście zawsze są obecni na takich wydarzeniach, tym razem przyszli z voucherem, który był licytowany i cieszył się dużym zainteresowaniem.

(mz) 


lista postów
przejdź do galerii