Podsumowanie weekendu w powiecie iławskim. Mieszkaniec Lubawy kierował hulajnogą elektryczną mając 1.6 promila (2023-01-30)

Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień i bez wyobraźni… wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe. Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego policjanci codziennie patrolują ulice i kontrolują kierujących eliminując z ruchu tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych.

Pierwszego z kierujący zatrzymali policjanci w piątek (27.01.2023 r.) gminie Kisielice. Mężczyzna jechał rowerem mając 0,48 promila alkoholu w organizmie. 60 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem po zgłoszeniu przez świadków policjanci zatrzymali 51 – latka. Zgłaszający oświadczył, że mijał mężczyznę na hulajnodze elektrycznej i wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Natomiast w gminie Kisielice kierujący traktorem nie zatrzymał się do kontroli drogowej a wręcz zaczął uciekać. Podczas patrolu miasta i gminy Kisielice funkcjonariusze zauważyli, że traktor rolniczy holuje bmw, który było bez oświetlenia. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Kiedy użyli sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych kierujący traktorem nie zatrzymał się a wręcz zaczął uciekać.

Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdami i po chwili zatrzymali kierującego ciągnikiem. Okazał się nim 21 – latek, natomiast bmw kierował 16 – latek.  21 – latek oświadczył, że poprosił młodszego znajomego, aby ten pomógł mu holować jego auto. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami a 16 – latek za kierowanie pojazdem mechanicznym w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kolejny kierujący został zatrzymany w sobotę (28.01.2023 r.) w Falknowie podczas pomiaru prędkości. Okazało się, że 33 – latek jechał vw z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i musi zapłacić mandat 1500 zł a jego konto powiększyło się o 13 punktów karnych.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 24 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym i jeździł oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w Rodzonym podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego porsche. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. W związku z tym, że 34 – latek nie przyjął mandatu to w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany w gminie Iława. Mężczyzna przed godziną 19:00 szedł chwiejnym krokiem drogą krajową nr 16 w samej bluzie i bez odblasków. 27 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem a następnie przetransportowany do miejsca zamieszkania, aby dalej nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym.

warminsko-mazurska.policja.gov.pl

lista postów