Mieszkańcowi Lubawy ukradł komputer. Usłyszał zarzut (2023-01-31)

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – taki zarzut usłyszał 23 – latek. Mężczyzna zabrał znajomemu komputer z monitorem. Teraz za ten czyn odpowie przed sądem.

Lubawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszło kilku znajomych. Drzwi mężczyznom otworzyła dziewczyna pokrzywdzonego, bo ten znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu.

Wykorzystał tą sytuację 23 – latek i zabrał komputer z monitorem należący do  mieszkańca Lubawy po czym z kolegami opuścił mieszkanie pokrzywdzonego. Kiedy mężczyzna zorientował się, że został okradziony o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę przestępstwa i pojechali do jego miejsca przebywania. Policjanci zatrzymali 23 – latka i przestawili mu zarzut, do którego się przyznał. Mężczyzna oddał również skradziony komputer i monitor, który w najbliższym czasie zostanie przekazany pokrzywdzonemu.
 
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Iława

lista postów