18 kolejka IV ligi. Zwycięstwo Constractu i remis na wyjeździe Motoru Lubawa (2024-03-23) przejdź do galerii

Dziś piłkarze For Bet IV ligi rozgrywali 18 kolejkę spotkań. Jako pierwsi na stadionie w Grabowie piłkarze Costractu pokonał Olimpię II Elbląg 3:2 po  bardzo nerwowej końcówce. Prowadzili 2:0 i po błędzie bramkarza Constractu, goście zdobyli bramkę z rzutu karnego na 2:1 i chwilę później  wyrównali na 2:2.

W ostatniej akcji meczu padła bramka na 3:2 i gospodarze - Constract Lubawa zdobył jakże ważne trzy punkty w spotkaniu pokonując rezerwy Olimpii Elbląg. W bramce Constractu zadebiutował młody Jan Rutkowski.

Motor Lubawa rozegrał wyjazdowe spotkanie z Mazurem Ełk. Początek spotkania należał zdecydowanie do gości. Już w 6' Konrad Maluchnik zdobył bramkę dla Motoru Lubawa i przez pierwsze 20 minut goście dominowali na boisku. Gospodarze w 24 minucie  mieli doskonałą okazję do  zdobycia  bramki ale ich zawodnik  nie  trafił  do bramki z kilku metrów.

W krótkim okresie czasu zawodnicy Motoru otrzymali żółte kartoniki, a w 37' Jakub Szczepański drugą kartkę i musiał opuścić boisko. Kartkę czerwoną otrzymał także trener Motoru. Na śliskiej murawie sędzia pokazywał kilka  kartoników, głownie drużynie gości. Gospodarze w 43' oddali jeszcze celny  strzał w kierunku bramki gości i to było wszystko. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

49' gospodarze po dośrodkowaniu nie trafiają do bramki. W dalszej części spotkania goście grając w 10-tkę cofnęli się i gospodarze dominowali na boisku. W tym czasie sędzia spotkania ponownie pokazał kilka żółtych kartoników, głownie zawodnikom Motoru. W 52' boisko opuszcza Camilo, ponieważ grał w dzisiejszym spotkaniu z temperaturą, ale godnie go zastąpił młody Błażej Chyrzyński.

W 67 minucie po rzucie karnym gospodarze doprowadzają do wyrównania po golu Macieja Kisiela, a w 72' ten sam zawodnik strzela kolejnego gola i obejmują prowadzenie 2:1.

W końcówce spotkania następują kolejne zmiany w drużynach. Goście po  jednej z nielicznych akcji w 88' wyrównują na 2:2 po bramce Piotra Sobótki. W doliczonym czasie ponad 7 minut drużyny miały okazję do zdobycia bramek, ale wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Sędzia Grzegorz Kawałko był najsłabszym ogniwem dzisiejszego spotkania. (mz)