Nie chcieli sami się stawić w zakładzie karnym jeden to mieszkaniec Lubawy. Zatrzymali ich policjanci (2024-06-04)

Okoliczności zatrzymań osób poszukiwanych są różne. Do niektórych dochodzi w trakcie interwencji czy w miejscu zamieszkania. Inni sami zatrzymują policjantów bądź są ujawniani podczas kontroli drogowej. Tymczasem również w wielu przypadkach do znalezienia się na liście osób poszukiwanych wystarczy niepłacona na czas grzywna.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądają poszukiwania osób, które nie chcą się same stawić do zakładu karnego. Policjanci nie przerywają poszukiwań i sprawdzają  kolejne wątki, aby ustalać adresy zamieszkania  szukanych osób. Tak było właśnie w przypadku poszukiwanych z powiatu iławskiego zatrzymanych w minionym okresie. Teraz już wiedzą, że nie unikną odpowiedzialności za popełnione wykroczenia czy przestępstwa.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci w Lubawie. Funkcjonariusze posiadając zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu w zakładzie karnym prowadzili czynności, aby ustalić gdzie obecnie znajduje się 40 – latek. Mężczyzna szukany był przez sąd do osadzenia w zakładzie karnym. Podczas czynności policjanci ustalili gdzie przebywa mieszkaniec Lubawy i tam też go zatrzymali. 40 – latek trafił już do zakładu karnego gdzie spędzi 148 dni za  rozbój.

Natomiast kolejny poszukiwany został zatrzymany w trakcie kontroli drogowej. Funkcjonariusze podczas czynności po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalili, że 48 – latek jest szukany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Okazało się, że nie zapłacił grzywny dlatego miał trafić do zakładu karnego. Tym razem 48 – opłacił zaległość po czym został zwolniony.

Tymczasem podczas czynności na miejscu kolizji drogowej policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Okazało się, że mężczyzna nie posiadając uprawnień ale mając alkohol w organizmie uderzył w płot uciekając przez radiowozem. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. 25 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mieszkaniec gminy Iława po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty po czym zostanie przetransportowany do więzienia. 25 –latek spędzi tam 9 miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi.

źródło KPP Iława  foto PAP/Daniel Delmanowicz

lista postów