W gminie Lubawa kierujący pod wpływem alkoholu, drugi kierowca ma sądowy zakaz kierowania (2024-06-10)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Iławie każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Tak też było podczas minionego weekendu kiedy to pracowali na miejscu 10 kolizji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jedna pomimo podwyższonych kar za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czy przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w sobotę (8.06.2024 r.)  kilka minut po godzinie 11:00 dzięki informacji od świadka. W trakcie czynności okazało się, że 70 – latek kierował toyotą pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze mieszkańcowi gminy Lubawa zatrzymali prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę (9.06.2024 r.)  przed godziną 13:00 policjanci na jednej z dróg w gminie Lubawa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz jak przy każdej kontroli skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 36 – latek posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

Tymczasem  w Kisielicach po 14:00 na stacji paliw doszło do potrącenia pieszego. W trakcie czynności okazało się, że 22 –latek kierujący audi nie zachował należytej ostrożności na parkingu stacji paliw i doprowadził do potrącenia pieszej. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci z Kisielic. Kilka minut po 19:00 na trasie Kisielice – Limża funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 72 – latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast po 21:00 w Kisielicach policjanci zatrzymali kolejnego jadącego rowerem. 19 – latek kierował jednośladem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami po 2500 zł każdy.

źródło KPP Iława

lista postów