Rodzinne zajęcia w Szczepankowie i Rożentalu (2024-07-01) przejdź do galerii

W ramach obchodów XXVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dobro rodziny czy nadgodziny” w Placówkach Wsparcia Dziennego w Rożentalu i Szczepankowie odbyły się zajęcia na które zaproszono rodziców i rodzeństwo uczestników.

W Rożentalu odbyły się warsztaty malarskie. Na początku czerwca świetlicę odwiedzili zaproszeni przez uczestników członkowie rodzin, były to głównie mamy i jeden tata. Zadaniem było namalowanie przez dziecko portretu rodzica, który podczas pozowania został poczęstowany kawą oraz ciastkiem zrobionym specjalnie na tę okazję przez dzieci. 

Podczas malowania obrazu były prowadzone rozmowy, rodzic miał okazję poznać bliżej działalność placówki oraz w kreatywny i niecodzienny sposób spędzić czas ze swoim dzieckiem. Podsumowaniem zajęć jest wystawa portretów rodziców.
 
W Szczepankowie do wspólnej zabawy zaproszono młodsze rodzeństwo oraz rodziców. Młodsze dzieci miały okazję pozwiedzać świetlicę i tego dnia uczestniczyć w zajęciach. Zorganizowaliśmy mnóstwo zabaw integracyjnych oraz mały poczęstunek. Rodziców zaś zaprosiliśmy do wspólnych podchodów. Pierwsza drużyna wykazała się kreatywnością przy wymyślaniu zadań dla przeciwnej drużyny. Śmiechu było co niemiara.

Po zabawie uczestnicy mogli posilić się miedzy innymi ciastem upieczonym przez wychowanków placówki. Dzieci miały okazję spędzić czas ze swoimi bliskimi, a zacieśnianie więzi rodzinnych podczas wspólnych aktywności rozwija umiejętności społeczne i uczy współpracy.
 
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i poświęcony czas.

OPS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii