Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zostali zatrzymani (2024-07-09)

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania, mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania czy wyjazd za granicę nie są dla nich przeszkodą.

Pierwszego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali policjanci  w gminie Iława. Mężczyzna szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie. Funkcjonariusze zaraz po otrzymaniu zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym 48-latka pojechali sprawdzić miejsce jego zamieszkania. Mężczyzna poszukiwany był za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Mieszkaniec gminy Iława trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Tymczasem szukanego 51-latka funkcjonariusze zatrzymali również w gminie Iława. W przypadku tego mieszkańca gminy sąd zadecydował, aby aż 365 dni spędził w zakładzie karnym.

Natomiast w gminie Lubawa dzielnicowi ustalili miejsce przebywania i zatrzymali szukaną 29 – latkę. Kobieta nie opłaciła grzywny za  nieobyczajny wybryk i miała trafić na 10 dni do zakładu karnego. Mieszkanka gminy Lubawa tym razem opłaciła zaległość, po czym została zwolniona.

Kolejnego poszukiwanego tym razem listem gończym zatrzymali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Policjanci wielokrotnie sprawdzali miejsce zamieszkania 37-latka oraz rozpytywali rodzinę czy znajomych o miejsce pobytu mężczyzny. I tak we wtorek (09.07.2024 r.) postanowili kolejny popracować nad tą sprawą. Tym razem funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania mieszkańca Iławy i zatrzymali go. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad rok.  
 

źródło KPP Iława

lista postów