W dniach 26 i 27 maja w Nidzicy rozegrano turniej Mała Piłkarska Kadra Czeka w kategorii U13. W zawodach wzięły udział reprezentacje Gminy Lubawa (dziewczęta i chłopcy), w skład których weszli uczniowie szkół podstawowych z naszego terenu oraz mieszkańcy gminy. Rywalizacja w obu kategoriach toczyła się w tym samym systemie – 8 drużyn podzielono na dwie grupy, z których wyłaniano uczestników fazy finałowej.
26 maja swoje mecze rozegrały dziewczęta. Nasza reprezentacja odniosła komplet zwycięstw, co ostatecznie zapewniło jej tytuł Mistrzyń Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz prawo startu w Mistrzostwach Polski. Indywidualne wyróżnienie trafiło do Zofii Krajewskiej, która została uznana najlepszą zawodniczką turnieju.
27 maja do rywalizacji przystąpili chłopcy. Drużyna dotarła do finału rozgrywek, w którym uległa swoim rywalom. Tym samym reprezentacja zajęła 2. miejsce, powtarzając ubiegłoroczny wynik i ponownie zdobywając tytuł Wicemistrzów Województwa. Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Iwo Szefler.
Dziękujemy zawodnikom i zawodniczkom za udział w zawodach oraz reprezentowanie naszej gminy. Opiekę nad drużynami podczas wyjazdu sprawowali Karol Malinowski oraz Mateusz Senkowski.
LZS Gminy Lubawa



