Piątek, 29 maja, dla wiernych, szczególnie młodych parafii Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie był dniem szczególnym. Tego dnia ks. bp Arkadiusz Okroj udzielił sakramentu bierzmowania. Do kolejne sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego przystąpiło blisko 80 młodych ludzi.
Podczas homilii w czasie Mszy świętej ksiądz biskup mówił o Kościele, o tym że tworzymy Go my wszyscy, że Kościół to miejsce, w którym czujemy się dobrze i wzajemnie wspieramy.
Na wielu twarzach młodych ludzi było widać wielkie skupienie i zaangażowanie. Młodzi przystępujący do tego sakramentu wobec biskupa i Kościoła zobowiązali się do „mężnego wyznawania wiary i do postępowania według wiary”.
Niech sakramentu bierzmowania będzie dla młodych ludzi kolejnym krokiem w ich dojrzałości wiary.
ks. Paweł Śliwiński

przejdź do galerii