Edukacji z wojskiem w Szkole Podstawowej w Sampławie (2026-06-02) przejdź do galerii

W czwartek 28 maja odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach edukacji z wojskiem. Tego dnia przybyli do nas żołnierze Wojska Polskiego i poprowadzili spotkania w dwóch grupach, oddzielnie dla klas I- III oraz IV- VIII.

Mundurowi opowiedzieli o zadaniach, zajęciach i celach armii, a także strukturze Wojska Polskiego. Przedstawili też wszelkie procedury związane z alarmami, ewakuacją podczas zamachów terrorystycznych, pierwszą pomocą oraz udzielili mnóstwo porad dotyczących zadbania o własne bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych. 

Po części teoretycznej nasi podopieczni wraz z żołnierzami udali się na boisko szkolne, gdzie uczyli się rozpalania ogniska oraz budowania szałasów.

SP w Sampławie

 
lista postów
przejdź do galerii