Złoty medal zapaśnika Sokoła Lubawa na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym (2014-06-17)

W dniach 13-15 czerwca w Wałbrzychu rozegrana została XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 160 zawodników z całego kraju stoczono 270 walk. Wystartowały 54 kluby sportowe w tym zapaśnicy Sokoła Lubawa.

Michał Zawadzki w wadze 42 kg - aktualny reprezentant kraju zdobył złoty medal wygrywając wszystkie walki przed czasem i nie stracił żadnego punktu podczas walk. Najdłużej walczył 20 sekund i był tego dnia najlepszym zawodnikiem.

Pozostali nasi zawodnicy  uplasowali się:
kategoria 58 kg - Kamil Bieniaszewski V
                69 kg  - Łukasz Wojdat  VII
                 76 kg  - Kuba Jarzembowski  VII

W klasyfikacji drużynowej klasycy z Lubawy uplasowali się na VII miejscu na 54 kluby biorące udział w olimpiadzie.
Gratulacje dla podopiecznych trenerów Henryka Mężykowskiego, Roberta Ewertowskiego i Mirosława Gajewskiego.