LZS JORDAN Kazanice – SKF Kunki 5-1 (3-0) (2014-09-23) przejdź do galerii

W ramach V kolejki B-klasy gracze JORDANU Kazanice podejmowali na własnym boisku rywali z Kunek. Przeciwnicy do tej pory nie zaznali goryczy porażki, z kolei podopieczni Mirosława Tomaszewskiego nie zdobyli do tej pory żadnego punktu na swoim terenie.

Gracze JORDANU od samego początku próbowali narzucić swój styl gry co przyniosło wymierny efekt już w 10 minucie. Szybka i co najważniejsze dokładna wymiana kilkunastu podań pozwoliła rozmontować defensywę Kunek. Na 11 metrze do świetnie dogranej piłki doszedł Maciej Jurkiewicz i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Po pół godziny gry było już 2:0. Tym razem świetnie dośrodkowanie Bartosza Modrzewskiego z rzutu rożnego wykorzystuje stoper Łukasz Graduszewski i strzałem głową podwyższa prowadzenie. Kwadrans później było 3:0. Rzut wolny na bramkę zamienił Bartosz Modrzewski. Goście w I połowie grali głównie długą piłka w kierunku dwóch napastników ale świetnie dysponowana w tym dniu defensywa JORDANU nie pozwalała na zbyt wiele.

Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu pełna kontrolna sytuacji przez graczy z Kazanic. Duży w tym udział mieli gracze Kunek, którzy kończyli spotkanie w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Pierwszą z nich obejrzeli w 55 minucie spotkania po brutalnym faulu na kapitanie biało-niebieskich Tomaszu Grzybowskim. Przewaga liczebna przyniosła efekt w 70 minucie, gdy po strzale zza pola karnego Patryk Żurański podwyższa prowadzenie. Coraz większe zdenerwowanie oraz niezadowolenie graczy gości skutkuje kolejną czerwoną kartką. Tym razem, w konsekwencji dwóch żółtych kartek, boisko zmuszony jest opuścić następny zawodnik. Grający w podwójnym osłabieniu gracze Kunek zdołali wykorzystać lekkie rozprężenie graczy JORDANU i strzałem z pola karnego zdobyć honorową bramkę. Nie był to jednak ostatni gol w spotkaniu. Wynik na pięć minut przed końcem ustalił Przemysław Gerka.

W końcu dobra gra całego zespołu przyniosła pierwsze domowe zwycięstwo. Kolejne spotkanie gracze JORDANU Kazanice rozegrają na wyjeździe z LIDEREM Złotowo.

Bramki: 1:0 – Jurkiewicz Maciej (10), 2:0 – Graduszewski Łukasz (30), 3:0 – Modrzewski Bartosz (45), 4:0 – Żurański Patryk (70), 4:1 – zawodnik gości (80), 5:1 – Gerka Przemysław (85).

Skład JORDANU: Borkowski Szymon, Tomasz Grzybowski, Dawid Gajewski, Patryk Żurański, Przemysław Gerka, Graduszewski Łukasz (80 Figger Mateusz), Mateusz Górski (55 Kamiński Marek), Dawid Cyrankowski, Jurkiewicz Maciej, Rafiński Dawid (75 Okoniewicz Kamil) Bartosz Modrzewski (65 Opałka Krystian).

Materiał: Jordan Kazanice   foto mz