Monopol bankowy w Lubawie (2015-05-19) przejdź do galerii Iławski tenisista Dariusz Kamiński został zwycięzcą V Turnieju o Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie, który rozegrano w sobotę. W finale imprezy, organizowanej przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe "Laver", pokonał Tomasza Cereja z Opalenia (woj. pomorskie).

W decydującym pojedynku spotkali się rzeczywiście najlepsi gracze. O zwycięstwie zadecydował trzeci set, a w nim tie-break. Po zaciętej walce lepszy okazał się Kamiński. Dość powiedzieć, że w tie-breaku iławianin miał bodajże 7 piłek meczowych, a jego rywal 2. Kamiński mógł już wcześniej rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść; przez większą część trzeciego seta to rywal musiał go gonić. W 12 gemie tego seta Kamiński miał już piłkę meczową i w tej wymianie przeważał. Zepchnął przeciwnika do defensywy, że ten w pewnym momencie musiał ratować się lobem. Uderzenie było jednak zbyt słabe i w zasadzie wszyscy spodziewali się kończącego smecza. Niestety Kamiński nie cofnął się troszeczkę dalej i uderzył piłkę nieczysto, a ta spadła za linię. Przez chwilę zastanawiał się, czy może smecz był niepotrzebny, bo piłka wyglądała na autową. Musiało to go jednak zdeprymować, bo Cejer wygrał tego gema i doprowadził do tie-breaka.

Ostateczny wynik: 4:6, 6:4, 7:6 (13:11) dla Dariusza Kamińskiego. Tym samym powtórzył on swój ubiegłoroczny sukces (wcześniej triumfował jeszcze w 2012 r.). Warto dodać, że iławianin ma patent na sukcesy w Lubawie, a na pewno stuprocentowy na turniej bankowy. Ilekroć przyjeżdża na tę imprezę zawsze wygrywa.

Z potyczki o trzecie miejsce zwycięsko wyszedł Marek Adamowski z Rypina, który pokonał 4:6. 6:4. 6:3.  Romana Boberka (Nowe Miasto Lubawskie).

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła najlepszym prezes BS w Lubawie Magdalena Waldan. Jak wspomniała później finał bardzo jej się podobał; walka o każdy punkt trwała do upadłego i żaden z graczy nie odpuszczał.

W meczach półfinałowych Kamiński ograł Boberka 6:2, 6:3, a Cerej Adamowskiego 6:4, 6:3.

Najlepszy z lubawian Wojciech Konkel odpadł z dalszych gier w ćwierćfinale.

W zawodach wzięło udział 24 sportowców z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Następny turniej przewidziano na 22 sierpnia. O puchar burmistrza Lubawy będą rywalizować debliści.