Finał Zawodów „Warmia i Mazury Pływają” (2015-06-16)

13 czerwca w Olsztynie rozegrany został  Finał Zawodów Warmia Mazury Pływają.
Akcja "Warmia i Mazury Pływają" jest cyklem zawodów pływackich dla amatorów. Na basenach w miejscowościach: Dobre Miasto, Iława, Gołdap, Olsztyn, Olecko, Ostróda rozegrane zostało dziewięć eliminacji.

Eliminacje rozgrywane były jednocześnie w terminach pierwszej soboty miesiąca od października 2014 do maja 2015 roku. Do finału zakwalifikowane zostały osoby z najwyższą liczbą zdobytych punktów w czasie eliminacji

Zawodniczki i zawodnicy do 12 roku życia pływali na dystansie 25 metrów, natomiast powyżej tego wieku — na 50 metrów. Patronem akcji był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
W zawodach tych startowali mieszkańcy naszego miasta, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału w Olsztynie.

Najlepiej zaprezentował się  najmłodszy mieszkaniec Lubawy - Jakub Markuszewski, który zajął 2 miejsce  zdobywając  srebrny medal w kat. III (10-12lat) z czasem 16.11. Kuba osiągnął największy  swój  sukces, dzięki ciężkiej pracy  przez ostatnie 2 lata.

W kategorii XI brązowy medal zdobył Roman Czacharowski z czasem 00:41:41, a 4 miejsce Zbigniew Pilipiuk 00:41:59.

Gratulujemy zawodnikom i zapraszamy w imieniu organizatorów i zawodników z Lubawy do udziału w kolejnych zawodach. (elubawa)