LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO (2015-10-21) przejdź do galerii

17 października na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie w ramach programu LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO odbyły się zawody lekkoatletyczne.

W organizacji zawodów uczestniczyli przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, zawodnicy i trenerzy LKS Lubawa oraz p. Mariusz Kosyl- przedstawiciel Ogniska Lekkiej Atletyki w Iławie.

Udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Lubawie, Iławie, Złotowie, Kazanicach i Prątnicy.

Program upowszechniania lekkiej atletyki finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorami programu są ORLEN, PZLA, 4F, NESTLE oraz IAAF. Był to trzeci, ostatni w tym roku EVENT lekkoatletyczny.

Dwa poprzednie odbyły się przed wakacjami. Podczas każdych zawodów za zajęcie miejsc I-III uczniowie otrzymywali medale a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Medale na pierwszy EVENT zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Lubawa dzięki uprzejmości p. Burmistrza Macieja Radtke, na drugi dzięki państwu Irenie i Zdzisławowi Wierzbowskim, a na trzeci dzięki p. Marianowi Kowalkowskiemu.

Uczestnicy programu „Lekkoatletyka dla każdego” 19.września uczestniczyli w zawodach wojewódzkich w Pasłęku. Nasi młodzi lekkoatleci zdobyli tam 20 medali deklasując pozostałe drużyny. Ponadto Dominik Piekoszewski został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy i otrzymał okazały puchar.

Jeszcze przed wakacjami przedstawiciele OLA Lubawa uczestniczyli w wielu zawodach rangi wojewódzkiej i krajowej. Wśród najważniejszych należy wymienić Ogólnopolskie zawody we Włocławku ( 2000 uczestników!), gdzie doskonale zaprezentowały się Adrianna Tykarska i Julia Uzarska, które zajęły trzecie miejsca odpowiednio w rzucie mini oszczepem oraz w skoku w dal.

Jeszcze większą rangę miały zawody w Bydgoszczy, które odbyły się 14 czerwca na Stadionie CWKA Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Były to przede wszystkim zawody drużynowe. Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: klasy V-VI (4 dziewczynki+ 4 chłopców) i uczniowie klas IV i młodsi).

Młodsi rywalizowali w wytrzymałościowym biegu progresywnym oraz w sztafecie 8x 50m natomiast starsi w drużynowym biegu przez płotki gdzie nasza drużyna zdobyła 7 miejsce w kraju, oraz w sztafecie (eliminacje) 8x200m plasując się również na 7 miejscu.

Najlepszych 8 drużyn miało prawo startu w finale który został rozegrany w ramach Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Nasza drużyna zajęła w finale 6 miejsce.

Skład drużyny młodszej: Miesikowska Marta, Różańska Róża, Tykarska Karolina, Fafińska Paulina, Jackowski Mateusz, Ochlak Paweł, Orzechowski Karol, Kozłowski Fabian.

Skład drużyny starszej: Fafińska Emilia Tykarska Adrianna, Uzarska Julia, wrońska Laura, Jakubowski Mateusz, Rogożyński Dominik, Piekoszewski Dominik, Borkowski Maciej.

Program „Lekkoatletyka dla każdego” funkcjonuje dzięki umowie podpisanej prze Burmistrza Miasta Lubawa z przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. (Marek Tykarski.)