Mistrzostwa Powiatu Iławskiego w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych (2015-11-20) przejdź do galerii

W Złotowie 19 listopada br. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Iławskiego w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych. Do rywalizacji w tym roku stawiły się tylko dwie drużyny.

Zwycięzca eliminacji gminnych drużyna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie oraz reprezentacje chłopców i dziewcząt z Lubawy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Mimo, że wystartowały tylko dwie drużyny było dużo emocji szczególnie podczas spotkania chłopców. Rywalizacja trwała do końcowych minut gwizdka sędziego. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Była dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia i w efekcie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Tu lepsi byli chłopcy z Lubawy, a decydującego gola zdobył Łukasz Wojtowicz.

Drużyny chłopców przygotowali do rozgrywek Marek Tykarski – Złotowo oraz Henryk Mężykowski - Lubawę.

Po chłopcach do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Drużyna dziewcząt, które trenuje Sabina Kobacka od pierwszych minut grały agresywnie, dobrze w obronie i w ataku. Dominowały od początku do końca spotkania, pokonując gospodarzy drużynę ze Złotowa 7:2.

Drużyna chłopców i dziewcząt z Lubawy będą reprezentowały powiat iławski w dalszej fazie rozgrywek.

Puchary wręczyła dyr. szkoły w Złotowie Justyna Kwiatkowska, która pogratulowała zwycięzcom i życzyła dalszych sukcesów. (mz)