Lider Zlotowo - KS Mroczno 2:1 (1:1) (2016-06-21) przejdź do galerii

Zwycięstwem 2:1 z Mistrzem ligi, drużyną KS Mroczno, zakończyli debiutancki sezon w A-klasie zawodnicy LIDERA Złotowo. Bramki dla beniaminka ligi zdobyli Dawid Dąbrowski oraz Robert Kaczyński.

Wynik meczu otworzył w 25 minucie strzałem w samo okienko bramki Dawid Dąbrowski. Wyrównał tuż przed przerwą Maciej Kamiński.

Tuż po strzelonej bramce, w 40 minucie gry, działacze z KS Mroczno dokonali zmiany bramkarza – za kończącego przygodę z piłką nożną Andrzeja Pruchniewskiego wszedł Cezary Kamiński. Zmiana dokonana właśnie w tej minucie symbolizowała wiek golkipera (16 czerwca Andrzej Pruchniewski skończył 40 lat).

Po zmianie stron obydwie ekipy miały jeszcze po kilka okazji do strzelania kolejnych  goli ale sztuka ta udała się tylko Robertowi Kaczyńskiemu, który w 82 minucie ustalił wynik konfrontacji na 2:1. Napastnik LIDERA był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. W 22 meczach ligowych zdobył 13 bramek.

Doskonała runda wiosenna (LIDER zdobył w niej łącznie 25 punktów, tylko o 1 mniej od najlepszej drużyny ligi KS Mroczno) pozwoliła zawodnikom Złotowa ostatecznie zająć VI miejsce w rozgrywkach.

Skład LIDERA Złotowo: Łukasz Szechlicki – Adrian Andrzejczak, Michał Andrzejczak, Dawid Dąbrowski (65’ Dariusz Kasprowicz), Radosław Grubalski, Robert Kaczyński, Szymon Licznerski (70’ Paweł Jurkiewicz), Łukasz Mróz, Cezary Sadowski, Radosław Szulc, Mateusz Żmijewski