Złoto i srebro lekkoatletów LKS Lubawa w Łodzi (2016-06-23) przejdź do galerii

Lekkoatleci LKS Lubawa  podopieczni trenera  Marka Tykarskiego - Mateusz Jackowski ze SP w Lubawie i  Dominik Piekoszewski ze SP w Prątnicy zdobyli  złoty  i srebrny medal  podczas Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Mateusz Jackowski w biegu na 60 m wynikiem 8,56  zdobył złoty medal w swojej kategorii  wiekowej. Dominik Piekoszewski  natomiast srebro  również w biegu na 60  w swojej kategorii wiekowej  z czasem 7,88.

W finale  biegu na 60 m pobiegła  Malwina Biedrzycka (SP Prątnica)  zajmując 8 miejsce z  wynikiem 8.40. Karolina Taranowska  z SP w Lubawie  wynikiem  4, 39 m zajęła 7 miejsce w skoku w dal.

Oprócz  zawodników z Lubawy i Prątnicy w  Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi brali udział także lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego ze Złotowa.

W finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi  wystartowali: Przygodzki Jakub, Fafińska Emilia, Jakubowski Mateusz, Fafińska Paulina, Marta Miesikowska, Kinga Marszelewska, Ochlak Julia, Mateusz Złotowski, Martyna Strużyńska, Julia Uzarska, Laura Wrońska.

Lekkoatleci  klubu LKS Lubawa  zakwalifikowali się na obóz sportowy w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". Kilkunastu zawodników w ramach programu wywalczyło awans na obóz sportowy do Olecka i Spały dzięki dobrym wynikom podczas eliminacji Nestle Cup w Lubawie.
Grupa szkół podstawowych, której trenerem jest Marek Tykarski zajęła II miejsce w Polsce, a grupa gimnazjalna trener Leszek Kołodziejski IX m w tych zawodach. (elubawa)

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich opiekunów, zawodników i rodziców za osiągnięte wyniki i wspaniałą atmosferę na zawodach.
Gratulacje dla wszystkich osób, które przygotowywały naszych lekkoatletów do XXII Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych (trenerów i nauczycieli).
Szczególne podziękowania dla przedstawicieli Lubawskiej Akademii Piłkarskiej za postawę FAIR PLAY w stosunku do Mateusza Jackowskiego.