Motor Lubawa - Widzew Łódz 0:2 (0:2) (2016-08-13) przejdź do galerii

13 sierpnia na stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrana została 2 kolejka III ligi. Rywalem Motoru Lubawa była drużyna Widzew Łódź. Mecz dzisiejszy obejrzało około 800 kibiców.

Widzew to renomowany klub, który zajmuje I miejsce w tabeli III ligi. Podopieczni trenera Marcina Płuski zmierzyli się w Lubawie z beniaminkiem III ligi.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze najpierw po strzale Marka Śnieżawskiego i kilka minut później Romana Śnieżawskiego mogli objąć prowadzenie ale bramkarz gości był na posterunku. Po kilkunastu minutach goście po strzale Daniela Mąki w 14 minucie objęli prowadzenie. Na drugą bramkę kibice czekali kilka minut i w 20 minucie Adrian Budka zdobywa drugą bramkę jest 0:2. Po zdobyciu bramek piłkarze z Łodzi zwolnili tempo i gra się wyrównała.

W końcówce pierwszej połowy gospodarzom zabrakło trochę szczęścia po jednej z akcji mogla paść bramką i w końcówce Roman Śnieżawski z kilku metrów nie trafił do bramki.

W drugiej połowie trener Motoru i Widzewa dokonali kilku zmian, zabrakło jednak dogodnych sytuacji do zdobycia gola przez gospodarzy i gości. Po 90 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Sędzia głównym spotkania był Wojciech Hodowicz z Warszawy. Mimo porażki piłkarzom Motoru należą się słowa uznania za podjęcie walki z tak renomowanym rywalem.

Motor: Dzikowski – M.Śnieżawski (Malinowski), Vasiutyn, Laskowski, Żak, Marchlewski, Józefowicz (Burchart), R.Śnieżawski, Ewertowski (Lewalski), Zasuwa, T.Śnieżawski (Margalski).

Widzew: Choroś – Tlaga, (Kozłowski) Czaplarski, Jędrzejczyk, Gromek (Woźniak) – Rodak, Szewczyk – Budka (Michalski), Zawodziński, Mąka (Strus) – Sabiłło