VI Lubawska Dycha - Bieg Główny (2016-08-22) przejdź do galerii

21 sierpnia o godzinie 13:30 ze Stadionu Łazienkowskiego ruszyła VI Lubawska Dycha. Na starcie biegu stanęło ponad 280 zawodników z czego 272 zostało sklasyfikowanych. Lubawska Dycha to bieg, którego trasa przebiega ulicami naszego miasta, rozgrywany na dystansie 10 km.

Organizatorami imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji i Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Lubawa” oraz Lubawa Kocha Biegać. Patronat nad biegiem objął burmistrz Lubawy Maciej Radtke. Zawody prowadził trener Marek Tykarski. Trasa biegu posiada atest PZLA.

Najlepszym zawodnikiem z Lubawy został Mateusz Krawiecki z czasem 00:35:59 z Lubawa Kocha Biegać (zajął 7 miejsce).  Wśród kobiet JANKOWSKA Aneta  Pomierki
0:49:25.

Najstarszym uczestnikiem biegu głównego był Jerzy Szymański 72 lata z Nowego Miasta Lub.